استفاده از ماسک های غیر استاندارد منشا ایجاد بیماری خواهد بود

28 اسفند 1398
رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گفت : استفاده از ماسکهای غیر استاندارد میتواند منشا ایجاد بیماری در افراد شود.

ماریا خویش دوست اظهار کرد :حدود سه هفته از ورود ویروس کرونا به کشور میگذرد و حالت اضطرار و مراقبت از خود کم کم با سبک زندگی مردم عجین شده است، البته این روزها تا حدودی از ترس و اضطراب ابتدایی این معضل کاسته شده و اغلب مردم به شستشو و ضد عفونی کردن مداوم دستها و سطوح عادت کرده‌اند اما هنوز تقاضای بیش از حد برای برخی اقلام بهداشتی پا برجاست.

 خویش دوست به ماسکهای بهداشتی  و الکل که تقاضای زیادی در این روزها دارد اشاره کرد.

وی تصریح کرد: هرچند از سوی رسانه ها مکرراً اعلام شده که نیازی به استفاده از ماسک جهت تمامی مردم نیست لیکن تقاضا زیاد  برای استفاده از ماسک باعث شده عده‌ای اقدام به تولید ماسک در شرایط غیر استاندارد نمایند.

خویشدوست در این خصوص افزود :با توجه به اینکه اصلی ترین راه انتقال ویروس کرونا از طریق دست های آلوده است،  از آنجا که ممکن است تولید ماسک در شرایط غیر استاندارد و  توسط افراد دارای علائم بیماری و در تماس با دست آلوده تولید شود می‌تواند باعث انتقال بیماری گردد.

وی اشاره نمود:  ماسک باید در شرایط بهداشتی تولید و پس از آن در بسته های تکی، استریل و سپس از آن استفاده شود که  متاسفانه اکثر ماسک هایی که بصورت فله در بازار موجود است فاقد این شرایط هستند . همچنین ماسک های استریلی که توسط دست توزیع می‌شوند نیز قطعا در معرض آلودگی مجدد هستند.

 رییس شبکه بهداشت ودرمان دشتستان  تاکید کرد: مراکز دارای مجوز های دولتی از جمله داروخانه ها و کالا پزشکی به هیچ عنوان اجازه توزیع و فروش ماسک غیر استاندارد رو به صورت فله ندارند و در صورت مشاهده چنین مواردی، طبق مقررات پیگیری میگردد.

ماریا خویشدوست  از مردم خواست در صورت نداشتن علائم بیماری از استفاده از ماسک خودداری نمایند و در صورت لزوم از ماسک ها استاندارد استفاده کنند و موارد تخلف داروخانه ها وو کالاپزشکی ها را با شبکه بهداشت ودرمان در میان بگذارند.

انتهای پیام/ س.غ / 3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.دشتستان     ماریا.خویشدوست     ماسک.استاندارد     بیماری        

تاریخ بروز رسانی:   28 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۳۹

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >