معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان: شاخص برنامه تکامل کودکان زیر 8 سال شهرستان دشتستان در حد مطلوب و رو به رشد است .

14 تير 1395
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان ،مهندس حسین دلخواه گفت ، برنامه پایش تکامل کودکان زیر 8 سال در شهرستان دشتستان در سال 94 رشد قابل قبولی داشته ودر سطح مطلوب فرار دارد..

مهندس دلخواه گفت: برنامه کودکان با هدف ارتقائ سلامت کودکان زیر 8 سال و همچنین کاهش بار بیماریها و مرگ و میر با عناوین (0مراقبتهای ادغام یافته کودک سالم)) و(( مراقبتهای ادغام یافته ناخوشیهای اطفال (مانا) )) در مراکز بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت  در حال انجام میباشد.

این مقام مسئول افزود برنامه پایش تکامل کودکان از سال 92 به برنامه های سلامت خانواده اضافه شده است و کودک  را  ازنظر سیر تکاملی توسط پرسشنامه های مختلف که در پرونده خانوار میباشد،  مورد  بررسی قرار می دهد و کودک اگر نمره حد نصاب را کسب نکرد به پزشک متخصص و در نهایت به  مراکزی که کاردرمان،گفتاردرمان ،روانشناس و. دارند ،ارجاع داده می شود.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان  دشتستان گفت ،با توجه به اینکه شاخص مورد انتظار این برنامه از طرف استان در پایان سال 94، 80% اعلام شده بود، شهرستان دشتستان با کمک پرسنل فعال مراکز بهداشتی درمانی وخانه های بهداشت توانست این شاخص را به 3/86 % برساند و ازحد نصاب استان بالاتر می باشد.

مهندس دلخواه همچنین گفت : با توجه به اینکه این شاخص در سال 94 دارای کیفیت مطلوبی از نظر بازدیدهای انجام گرفته توسط معاونت بهداشتی استان بوده ،کارشناس مسئول و کارشناس برنامه کودکان واحد سلامت خانواده مورد تقدیر قرارگرفتند .

انتهای پیام/س.غ


کلمات کلیدی:
معاون.بهداشتی     رشد.کودکان     شبکه.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   14 تير 1395

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >