رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
غربالگری و خودآزمایی در تشخیص زودرس سرطان سینه ،جدی و مهم می باشد

5 آبان 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، گفت: تمامی زنان 20 سال به بالا ،با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت ، خدمات مامایی نظیر غربالگری وآموزش خودآزمایی تشخیص زود هنگام سرطان سینه را از ماماهای پزشک خانواده و مراقبین سلامت دریافت نمایند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ریس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، ماریا خویشدوست افزود: با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت و ارائه خدمات به صورت فعال  به زنان واجدشرایط بیشتر از قبل ،موردتوجه نظام سلامت قرار گرفته است.

خویش دوست تاکید کرد:  تشخیص زودرس سرطان پستان با استفاده از ماموگرافی، آزمایش‌های کلینیکی و خودآزمایی پستان انجام می‌شود و نقش حیاتی در کاهش مرگ و میر و ناتوانی ناشی از سرطان دارد.

به مناسبت  هفته ملی سلامت بانوان ایران ،مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش با همکاری کمسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر آبپخش اقدام به برگزاری همایشی با محوریت  آشنایی و آموزش راههای پیشگیری از سرطان سینه جهت زنان 20 تا 60 سال این شهر نمود .

مامای پزشک خانواده مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش ، فاطمه عباسی گفت:  شیوع ابتلا به این بیماری سرطان سینه  در بانوان ایرانی بین سنین 40 تا 50 سالگی است،

فاطمه عباسی اظهار کرد: معاینه ماهانه بالینی پستان در حال حاضر به عنوان یک گزینه برای زنان بالای 20 سال توصیه می‌شود، اگر چه این روش به عنوان یک روش غربالگری تا حدودی بحث برانگیز به‌شمار می‌رود، تحقیقات نشان داده که این روش در تشخیص زودرس و کاهش مرگ و میر بسیار موثر بوده است وتاكيد کرد، زنان امر غربالگرى و خود آزمايى را جدى و مهم تلقى نمايند.

گفتنی است این همایش به مناسبت هفته ملي سلامت بانوان توسط مرکز خدمات جامع سلامت و با همكاري كميسيون سلامت و محیط زیست  شوراي إسلامي شهر آبپخش در محل سالن اجتماعات شوراي اسلامي برگزار گرديد و با استقبال خوب شرکت کنندگان مواجه گردید.

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
هفته.سلامت.بانوان     ماریا.خویشدوست     سرطان.سینه     مرکز.سلامت.آبپخش     فاطمه.عباسی        

تاریخ بروز رسانی:   5 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱۸۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >