رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
یکی از اهداف اصلی طرح سفیران سلامت،ارتقای دانش خودمراقبتی در جامعه می باشد

3 آذر 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در مراسم افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش آموزشی مدارس شهرستان دشتستان گفت: اجرای برنامه سفیران سلامت یکی راهکارهای مهم و موثر در ارتقاء سلامت دانش آموزان و افزایش سواد سلامت جامعه می باشد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، ماریا خویش دوست ، ضمن  اشاره به نقش سازنده سفیران سلامت در پیشبرد اهداف سلامت از طریق حضور فعال در برنامه ها، خواستار همکاری دانش آموزان در توسعه فرهنگ خودمراقبتی به ویژه ترویج سبک زندگی سالم شد.

خویش دوست تصریح کرد: هدف از اجرای طرح سفیران سلامت بهره گیری از ظرفیت آموزش همسالان، تقویت مدیریت سلامت محور در مدارس، آموزش مفاهیم سلامت و توانمندسازی، تقویت روحیه مسئولیت پذیری، تقویت خودباوری و اعتماد به نفس، افزایش گرایش دانش آموزان به مشارکت در امور مربوط به پیشگیری و خود مراقبتی و جلب مشارکت اولیا است.

وی طرح سفیران سلامت را از جمله راهکارهای برگزیده برای ارتقای سلامت دانش آموزان برشمرد و گفت:  با آگاهی دادن به دانش آموزان می توان به افزایش سطح سلامت و سالم سازی محیط زندگی دانش آموزان اقدام نمود .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطر نشان کرد:  این طرح  گروه های سنی مختلف را تحت پوشش قرار می دهد و در تمامی مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم  از سال تحصیلی 95-94در حال اجرا ست و مراقبین سلامت و بهورزان آمادگی لازم برای ارائه هر آموزشی را به سفیران سلامت در هر سه مقطع را دارند. 

مدیر اداره آموزش و پرورش شهر برازجان، سید حسن لواسانی :

9 هزار سفیر سلامت دانش آموزی در مدارس شهرستان دشتستان فعالیت می کنند

مدیر اداره آموزش و پرورش شهر برازجان، سید حسن لواسانی گفت : شهرستان دشتستان دارای بیش از 13 هزار دانش آموز در هرسه مقطع تحصیلی است که از اجرایی شدن طرح سفیران سلامت تا کنون 9 هزار دانش آموز دراین طرح مشارکت دارند

لواسانی افزود: 26 درصد از دانش آ موزان شهرستان دشتستان در این طرح مشارکت کرده اند  که آموزش سبک زندگی سالم، سلامت روانی، سلامت تغذیه، سلامت خانواده، اصول بهداشت فردی، آشنایی با بیماری های غیرواگیر و واگیردار و تحرک بدنی و ورزش از جمله فعالیت های دانش آموزان در این طرح است.

از حاشیه های این مراسم ، قرائت قرآن ، اجرای سرود و دکلمه  ، نوازندگی ساز و عروسک گردانی توسط سفیران سلامت دانش آموز بوده است.

گفتنی است ، مراسم افتتاحیه طرح سفیرا ن سلامت  دانش آموزی با همکاری مدیریت آموزشگاه ابتدایی پسرانه سعدی شهر برازجان و حضور  فرماندار و هیات همراه ، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، رییس اداره سلامت آموزشو پرورش استان بوشهر، مدیریت اداره آموزش و پرورش شهر برازجان، شهردار شهر برازجان و جمعی از کارشناسان و مربیان مدارس در سالن کانون امام خمینی شهر برازجان برگزارگردید.

 

 

انتها ی پیام/ س.غ/3030

                                           

                                          

                                        

                                       

                                     

                                    

 


کلمات کلیدی:
افتتاحیه     سفیران.سلامت.دانش     آموزی     رییس.شبکه.دشتستان     ماریا.خویش     دوست    
تعداد بازدید:   ۱۳۹

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >