با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵؛
احیا موفق مرد ۸۲ ساله دشتستانی

7 آذر 1397
مسئول اورژانس ۱۱۵ شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مرد ۸۲ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، سید اکبر هاشمی اظهار داشت: در ساعت ۱۵:۴۹ روز یک‌شنبه ۴ آذرماه نود و هفت، در تماسی با اتاق فرمان اورژانس ۱۱۵ دشتستان اعلام شد که مرد ۸۲ ساله‌ای دچار کاهش هوشیاری شده است بنابراین بلافاصله یک آمبولانس از نزدیک‌ترین پایگاه شهری شهرستان دشتستان بر بالین این مرد حاضر شد.
وی بابیان اینکه این مرد دچار سابقه بیماری قلبی بود، افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به‌سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۲۵ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.
مسئول اورژانس ۱۱۵ شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: این بیمار که جانی دوباره پیداکرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان شهید گنجی برازجان منتقل شد.
گفتنی است: آقایان عبدالمحمد گندم ریزی و حمیدرضا شبانکاره فرد تکنسین‌های حاضر در این عملیات احیا موفق بودند.

انتهای پیام/س.غ/3030


کلمات کلیدی:
    احیا     اورژانس115     سیداکبر.هاشمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   
تعداد بازدید:   ۱۳۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >