رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
ماهیانه بیش از 50 هزار دیالیز در استان بوشهر انجام می شود

17 آذر 1397
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از انجام بیش از 50 هزار دیالیز در طول یک ماه در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، دکتر سعید کشمیری در مراسم افتتاح و بهره برداری از 10دستگاه جدید دیالیز در بخش دیالیز  بیمارستان 17 شهریور برازجان اظهار  گفت :با اهتمام دولت تدبیر و امید به حوزه سلامت و اجرای طرح تحول نظام سلامت،شاهد افزایش خدمات رسانی به مردم در این حوزه بوده ایم .

دکتر کشمیری افزود: توسعه زیرساختهای حوزه سلامت،از برنامه های خوب وزارت بهداشت بوده و امیدواریم این روند توسعه  در همه حوزه های سلامت ادامه داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اضافه شدن 10 دستگاه جدید دیالیز به بخش دیالیز بیمارستان برازجان خبر داد و ابراز داشت:این دستگاه ها از پیشرفته ترین دستگاه های جهان هستند و حدود 10 میلیارد ریال برای خرید آنها هزینه شده است.

دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: شهرستان دشتستان دارای 120 بیمار دیالیزی می باشد  که به صورت میانگین روزانه 50 بیمار به بخش دیالیز بیمارستان برازجان مراجعه می کنند و قبل از راه اندازی دستگاه های جدید،نسبت بیمار و دستگاه،6 به یک بوده که با راه اندازی دستگاه های جدید این نسبت ارتقا یافته و 4 به 1 می شود.

وی از انجام ماهیانه بیش از 50 هزار دیالیز در استان بوشهر خبر داد و افزود:ماهیانه،بیش از 50 هزار دیالیز در استان بوشهر انجام می شود و هزینه هر دیالیز نیز 3 میلیون ریال است و انجام آن برای بیماران نیز رایگان می باشد.

کشمیری با اشاره به عمل پیوند کلیه در استان ابراز داشت:در گذشته بیش از 400 عمل پیوند کلیه در استان انجام شده است و از دیالیز خلاص شده اند و امیدواریم با فرهنگ سازی در زمینه تغذیه سالم و تحرک بدنی بیشتر،از آمار بیماران دیابتی و دیالیزی کاسته شود

 گفتنی است ،در  مراسم اافتتاح 10 دستگاه دیالیز بیمارستان 17 شهریور برازجان ، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهرو هیات همراه، فرماندار دشتستان، رییس و معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، مدیر و جمعی از کارکنان بیمارستان شهیدگنجی برازجان حضور داشتند.

انتهای پیام/ 3030/س.غ

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دیالیز     بیمارستان.17.شهریور     برازجان     دکتر.کشمیری     دانشگاه.علوم     پزشکی.بوشهر    
تعداد بازدید:   ۱۲۴

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >