تغذیه


27 بهمن 1398
نداشتن آگاهی های تغذیه ای از عوامل موثر در بروز ناامني غذايي و سوء تغذيه افراد جامعه است
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: کارکنان سازمان‌ها و ادارات برای عملکرد بهتر، نیازمند داشتن یک الگوی تغذیه‌ای صحیح و مناسب هستند

 

9 دی 1398
چاقی در کودکان می تواند باعث مشکلات روحی و اجتماعی درآنان شود
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: چاقی دوران کودکی یکی از بزرگترین مسائل پزشکی وبهداشتی است وتاثیر بسیار زیادی برزندگی کودک دارد و بیماریها را در او افزایش می دهد و باعث ایجاد مشکلات روحی واجتماعی در این کودکان می شود .

 

25 آبان 1398
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خانواده در شکل گیری عادات غذایی و فعالیت بدنی نقش بسیار مهمی دارد
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: الگوهای غذایی و میزان فعالیت بدنی ازدوران کودکی شکل می گیرد و خانواده در شکل گیری عادات غذایی و فعالیت بدنی نقش بسیار مهمی دارد.

 

25 آبان 1398
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت ودرمان دشتستان: سوءتغذيه يكي از مشكلات تغذيه اي شايع در كودكان زير 5 سال است
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: کودکان سوء تغذیه ای شدید شناسایی شده شهرستان دشتستان توسط پزشک متخصص اطفال به صورت رایگان معاینه و درمان می شوند.

 

21 مهر 1398
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان: تخم مرغ یکی از کاملترین، ارزانترین و فراوان ترین غذاهای پروتئینی است
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: تخم مرغ یکی از کاملترین، ارزانترین و فراوان ترین غذاهای پروتئینی است که بعد از شیر جایگاه دوم را در تغذیه اقشار جامعه می تواند داشته باشد. ولی به دلیل غیر علمی و باورهای اشتباه از مصرف مناسب این فرآورد ...

 

7 مهر 1398
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان: سوء تغذیه یکی از مشکلات شایع درزمان سالمندی است
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: سالمندی، پدیده‌ای طبیعی و دورانی نو در زندگی است که اگر با آگاهی همراه شود، همان شیرینی قسمتهای دیگر عمر را با خود دارد و شیوه تغذیه در این دوران، یکی از آگاهیهایی است که هر سالمندی باید با آن آشنا باش ...

 

16 امرداد 1398
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان: سريع ترين مرحله رشدِ بعد از تولد، دوران شيرخواري است
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: سريع ترين مرحله رشدِ بعد از تولد، دوران شيرخواري است و مهم ترين نشانه سلامت، رشد و تكامل مطلوب كودك است و تركيب شير مادر كاملاً منطبق با نيازهاي شيرخواراست .

 

15 امرداد 1398
چاقی شکمی یکی از عوامل مستعد کننده کبد چرب می‌باشد
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیماری کبد چرب بیماری سلول‌های کبد انسان است که اخیراً به علت افزایش میزان چاقی در جامعه ما افزایش‌یافته است.

 

29 بهمن 1397
طرح تغذیه سالم زنان روستایی و عشایر در دشتستان آغاز شد
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: زنان روستایی و عشایر به عنوان گروه مولد مواد غذایی و به عنوان همسران و مادران تولید کنند گان و توزیع کنند گان و تهیه کنند گان مواد غذایی در صدر اولویت های دریافت آموزش های مرتبط قرار دارند.

 

2 بهمن 1397
بیماری‌های غیر واگیر از پیامدهای نامطلوب اضافه‌وزن و چاقی در کودکان است
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیماری‌های غیر واگیر از پیامدهای نامطلوب اضافه‌وزن و چاقی در کودکان است.

 

27 آذر 1397
وجود فلزات سنگین در نمک دریا؛ تهدیدی جدی برای سلامت مردم می باشد
کارشناس تغذیه مرکز خدمات جامع سلامت امام حسین (ع) شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مصرف نمک دریا به دلیل وجود فلزات سنگین همچون سرب، کادمیوم، جیوه و ... که باعث بروز انواع سرطان و بیماریهای کلیوی و کبدی می شود، یک تهدید جدی برای سلامت مردم محسوب وع ...

 

18 آذر 1397
کبد چرب را بیشتر بشناسیم
وجود چربی در کبد طبیعی است؛اما اگر این میزان بیش از 5 تا 10 درصد وزن کل کبد شود،فرد به بیماری کبد چرب دچار شده است. کبد دومین ارگان بزرگ بدن است که وظایف متعددی دارد، از جمله فرآیند مواد غذایی و فیلتر مواد مضراز وظایف اصلی کبد است.

 

7 آذر 1397
آنچه بادید در مورد سنگ نمک و نمک دریا بدانیم
عوارض عدم مصرف نمک یددار تصفیه شده و مصرف سنگ نمک و نمک دریا در جامعه را بدانیم

 

7 اسفند 1396
علل پزشکی و بهداشتی ریزش مو
در این مقاله با علل ریزش مو و راههای درمان آن آشنا میشویم .

 

5 اسفند 1396
آشنایی با نان خوب
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، در مورد نان خوب گفت:نان خوب نانی است که ارزش غذایی داشته باشد و از آرد کامل به جای آرد سفید استفاده شود.

 

25 دی 1396
کارشناس تغذیه مرکز خدمات جامع سلامت امام حسین (ع) شهرستان دشتستان: بیماری‌های مزمن و دردهای مفصلی با اضافه‌وزن و چاقی رابطه مستقیمی دارند 25 دی 1396
کارشناس تغذیه مرکز خدمات جامع سلامت امام حسین (ع) شهرستان دشتستان گفت: اضافه‌وزن و چاقی در اثر عدم تعادل بین دریافت غذا و مصرف انرژی اتفاق می‌افتد و بیماری‌های مزمن و دردهای مفصلی با اضافه‌وزن و چاقی رابطه مستقیمی دارند.

 

25 دی 1396
سرپرست شکه بهداشت و درمان شهرستان دشتتستان : بیش از 90 درصد از زنان باردار و شیرده تحت پوشش برنامه تغذیه ای بنیاد علوی در دشتستان به وزن گیری مطلوب رسیده اند
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، با اشاره به توزیع سبدهای تغذیه‌ای بنیاد علوی در دشتستان گفت: با بررسی های انجام گرفته، بیش از 90 درصد از زنان باردار و شیرده نیازمند دشتستان با دریافت سبدهای تغذیه‌ای به وزن گیری مطلوبی رسیده اند.

 

8 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان: طرح ملی بررسی شاخص‌های تغذیه‌ای کودکان در دشتستان اجرا شد
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از طرح بررسی ملی شاخص‌های تغذیه‌ای کودکان زیر ۵ سال در شهرستان دشتستان خبر داد.

 

2 مهر 1396
با اجرای برنامه مشارکتی - حمایتی؛ وضعیت سوء‌تغذیه کودکان زیر پنج سال در دشتستان ارتقا یافت
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با اجرای برنامه مشارکتی - حمایتی، وضعیت سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال شهرستان دشتستان ارتقاءیافته است.

 

28 امرداد 1396
مصرف روغن‌های جامد خطر بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می‌دهد
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: یکی از علل تغذیه‌ای بروز بیماری‌های غیر واگیر به‌ویژه بیماری‌های قلبی و عروقی و عروق کرونری تغذیه ناسالم و مصرف نادرست و بیش‌ازحد روغن‌هاست.

 

4 تير 1396
رییس شبکه بهداشت دشتستان: زنان باردار و شیرده نیازمند دشتستان سبدهای تغذیه‌ای دریافت کردند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به توزیع سبدهای تغذیه‌ای بنیاد علوی در دشتستان گفت: زنان باردار و شیرده نیازمند دشتستان سبدهای تغذیه‌ای دریافت کردن

 

13 خرداد 1396
اصول تغذیه در ماه مبارک رمضان
" روزه داری دل از اندیشه گناهان برتر از روزه داری شکم از خوردن و آشامیدن است".

24 ارديبهشت 1396
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان: مصرف نابجای داروهای لاغری تهدیدکننده سلامت است
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: استفاده از داروهای لاغری تجویزشده در باشگاه‌ها و گاها به بیان تجربیات مردم عادی سبب شده که مصرف خودسرانه این داروها افزایش یابد که سلامت افراد را تهدید می‌کند.

 

6 ارديبهشت 1396
هدف از نشانگرهای رنگی تغذیه ای ارتقا سطح سلامت مصرف کنندگان می باشد
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان ،از برگزاری جلسات آموزشی در خصوص درج علامت راهنمای تغذیه ای محصولات غذایی (نشانگرهای رنگی) توسط کارشناسان واحد نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی در طی هفته سلامت در مدارس دشتستان خبر داد.

 

4 ارديبهشت 1396
به مناست هفته ملی سلامت ( 1 تا 7 اردیبهشت 1396)
پیام های تغذیه ای به مناسبت ،فرا رسیدن هفته ملی سلامت با عنوان ((زندگی سالم با نشاط و امید ) توسط کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان در مدارس دبه دانش آموزان ارائه گردید.

 

3 بهمن 1395
شیر مادر حاوی آنتی بادی های مهم است
کارشناش برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: شیر مادر دارای آنتی بادی است که به کودک در مبارزه با ویروس ها و باکتری ها کمک می کند

 

19 آبان 1395
برگزاری جلسات اموزشی در بخش های مختلف شهرستان دشتستان
جلسات آموزشی طرح مکمل یاری با ویتامین دی و آهن یاری و همچنین مبارزه با پدیکلوزیس و اصلاح الگوی مصرف ویژه مدیران ،مربیان و رابطین بهداشتی توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان دشتستان برگزار شد.

 

27 مهر 1395
حبوبات و نقش آن در سلامتی
نقش حبوبات در تغذیه وسلامتی

 

10 مهر 1395
آشنایی با نيازهاي تغذيه اي کودکان در سنين مدرسه
انرژي و مواد مغذي مورد نياز دانش آموزان در سنين مدرسه ،بستگي به اندازه بدن، سرعت رشد و ميزان فعاليت آنها دارد.

 

10 مهر 1395
تغذیه در سالمندان
با مطالب زیر با ارزش تغذیه در زمان سالمندی آشنا میشویم .

 

26 خرداد 1395
اصول تغذیه سالم در ماه رمضان
یکی از مهمترین فواید روزه داری بهبود وضعیت بدن و تناسب اندام است که با سوخت بافت چربی و کاهش انرژی دریافتی میسر می شود.

 

14 بهمن 1394
آنچه باید در مورد تغذیه سالم کودکان بدانیم
تغذیه مناسب ؛ نقش اساسی در رشد و تکامل کودکان دارد .

 

5 بهمن 1394
بیماری فنیل کتون اوری (پی. کی. یو. Phenylketonuria یا PKU ) چیست؟
پی کی یو یک بیماری ارثی است ،که از پدر و مادر به فرزند منتقل می شود و به علّت کمبود نوعی آنزیم در کبد نوزاد به وجود می آید.

 

5 بهمن 1394
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان : مرکز سلامت جامعه امام رضا (ع) به عنوان مرکز پایلوت بهداشت روان و تغذیه معرفی شد
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ،جلسه ستادی با حضور ریاست شبکه و کارشناس مسئول واحدهای ستادی برگزار گردید.

 

29 آذر 1394
بسیج ملی تغذیه کاهش مصرف قند ،نمک وچربی
بیماریهای غیر واگیر مهمترین علت مرگ ومیر در کشور بشمار می روند بطوری که 76%کل بار بیماریها در ایران به بیماریهای غیر واگیر اختصاص دارد.یکی از مهمترین عوامل خطر بیماری های غیر واگیرتغذیه نامناسب ومصرف زیاد قند،نمک وچربی است.

 

29 آذر 1394
پیام های بهداشتی در خصوص مصرف نمک،قند و چربی
کاهش مصرف نمک،قند و چربی پیشگیری از فشارخون،دیابت و سکته

 

29 مهر 1394
برگزاری کمیته شهرستانی برنامه آهن یاری دختران دانش آموز در سال تحصیلی 95 – 94 در شبکه بهداشت و درمان دشتستان
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه ستاد شبکه دشتستان ،سرکار خانم حمیرا دهقانی در گفتگویی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گفت: طرح آهن یاری دختران دانش آموز مقاطع متوسطه اول ودوم در آبان ماه سال جاری، اجرا خواهد شد .

 

27 مهر 1394
اموزش نشانگرهای رنگی تغذیه ای ( چراغ راهنمای تغذیه ای ) در مدارس دشتستان
کارشناسان واحد نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان با حضور در مدارس شهرستان در خصوص نشاتگرهای رنگی( چراغ راهنمای تغذیه ای) جلسات آموزشی برگزار کردند

 

22 مهر 1394
چراغ راهنمای تغذیه ای چیست؟
چربی، قند و نمک سه ماده ای هستند که مصرف زیادشان بیماری‌زا است، برای مراقبت بیشتر چراغ راهنمای تغذیه ای بر روی محصولات غذایی طراحی شده است.

 

28 امرداد 1394
برگزاری کارگاه تحلیل شاخص های برنامه های بهبود تغذیه
کارگاه تحلیل شاخص های برنامه های بهبود تغذیه جامعه به منظور ارتقاء سطح آگاهی تغذیه پرسنل بهداشتی(بهداشت خانواده) در گروه مجزا برگزار گردید.

 

19 امرداد 1394
10 نکته برای داشتن بشقاب غذای بهتر
انتخاب مواد غذایی برای یک زندگی سالم می تواند به سادگی استفاده از این 10 نکته باشد.از ایده های موجود در این لیست برای متعادل ساختن کالری دریافتی، انتخاب غذاهایی که بیشتر خورده شوند وکاهش دریافت غذاهایی که باید کمتر خورده شوند،استفاده کنید.

 

7 امرداد 1394
نشانگرهای محصولات غذایی را بشناسیم .
در اینجا با مطالبی در خصوص درج علامت راهنمای تغذیه ای محصولات غذایی(نشانگرهای رنگی) آشنا میشویم .

 

30 خرداد 1394
اصول تغذیه در زمان روزه داری
روزه داری بدون رعایت اصول صحیح تغذیه نه تنها ضامن سلامت انسان نیست ،بلکه می تواند سلامت وی را به مخاطره بیندازد.

 

30 خرداد 1394
توصیه های پزشکی برای بیماران قلبی در ماه مبارک رمضان
توصیه های مهم پزشکی و تغذیه ای به گروه بیماران قلبی که قصد گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان را دارند.

 

20 خرداد 1394
تغذیه بیماران قلبی و عروقی
یکی از مهمترین مداخلات به منظور پیشگیری و کنترل بیماریهای قلبی -عروقی اصلاح رژیم غذایی است .

 

5 اسفند 1393
طرح پرسشگری آهن یاری دختران در دشتستان اجرا می گردد.
طرح پرسشگری آهن یاری دختران در خصوص بررسی میزان آگاهی ، عملکرد دانش آموزان دختران در مورد تغذیه و مصرف قرص آهن به طور هفتگی در سال تحصیلی جاری می باشد که در اسفند ماه 93 اجرا می گردد .

 

5 بهمن 1393
همایش آشپزی تغذیه چاقی
ریس شبکه بهداشت و درمان دشتستان : مردم باید به مصرف غذاهای سالم و سنتی روی آوردند/رژیم غذایی مناسب به معنای حذف کامل روغن و نمک نیست .

 

28 دی 1393
برگزاری جلسه بین بخشی به مناسبت هفته بسیج اطلاع رسانی تغذیه
به مناسبت هفته بسیج اطلاع رسانی تغذیه با شعار(( کاهش نمک با خودمراقبتی و اصلاح شیوه زندگی)) شبکه بهداشت ودرمان دشتستان با ادارات و نهادهای شهرستان دشتستان جلسه هماهنگی برگزار کرد.

 

27 دی 1393
با مصرف کمتر نمک به طول عمر خود بیفزاییم .
مطلب زیر به مناسبت هفته بسیج ملی تغذیه (27 دی الی 3 بهمن ) می باشد .

 

27 دی 1393
گرد همایی داوطلبان سلامت شهرستان دشتستان به مناسبت هفته بسیج اطلاع رسانی تغذیه
جلسه آموزشی با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان ،کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه ، کارشناس آموزش و ارتقاء سلامت رابطین بهداشتی مراکز بهداشتی و درمانی به مناسبت هفته بسیج اطلاع رسانی تغذیه که از 27 دی ماه الی 3 بهمن ماه در آموزشگاه بهورزی برازجان برگز ...

 
 
 
< >