طریقه نصب همزمان ویندوز بر روی چندین کامپیوتر


1392/7/16 0:0

من بطور متوسط در روز 3 الی 4 بار بر روی کامپیوترهای که تعمیر می کنم نصب ویندوز می کنم ! 1 – میشه از ویندوز ایمیج گرفت و روی کامپیوتر های دیگر ویندوز رو در چند دقیقه نصب کرد ( لطفا برنامه و اموزش مورد نظر رو هم بزارین ) 2 – میشه از برنامه هایی که روی ویندور نصب میشن ( آفیس ، کا ام پلیر ، پی دی اف ریدر و …. ) یک نسخه نصبی تهیه کرد و آن ها رو در یک عملیات ، نصب کرد ؟ ( یعنی تمام برنامه ها رو در یک نصب انجام داد )

 

در صورتی که مشخصات سخت افزاری سیستم ها کاملاً یکسان باشد، شما می توانید از ویندوز یک ایمیج تهیه نمایید و سپس آن را بر روی سیستم های دیگر با سخت افزار های یکسان نصب نمایید. روش انجام کار بصورت زیر است:
1. قبل از هر چیز باید یک ویندوز مرتب بهمراه تمامی نرم افزارهای مفید تهیه کنید (نرم افزارهای اضافی رو Uninstall کنید و اونهایی رو هم که ندارید نصب کنید، همه درایورها رو نصب کنید، با آنتی ویروس بروز شده سیستم رو اسکن کنید)
نکته1: ویندوز شما بایستی روی درایو C نصب شده باشد و برنامه های همراهش هم روی همین درایو نصب شده باشند.
2. همه فایلها و شاخه های ریشه اصلی درایو C رو از حالت مخفی خارج کنید.
نکته2: اگر دو ویندوز بر روی سیستم دارید بهتر است بقیه عملیات را از روی ویندوزی که بر روی C نصب نشده دنبال کنید.
3. نرم افزار Nero Burning Rom را اجرا کنید.
4. از منوی file یا recorder گزینه Burn HD Backup… رو انتخاب کنید.
5. حالا پارتیشن 1 و یا همون درایو C رو به عنوان نشانی مبدا انتخاب کنید.
6. در صفحه بعدی دکمه Write را بزنید تا سی دی ایمیج ویندوز تولید شود.
و اما نحوه استفاده از سی دی ایمیج ویندوز در سیستم دیگر:
1: درایو C را فرمت کنید.
2: در خط فرمان DOS فایل nrestore.exe رو از سی دی ایمیج ویندوز اجرا کنید.
3: زبان دلخواه را انتخاب کنید.
4: مقصد کپی را درایو C قرار دهید (در غیر اینصورت ویندوز کار نخواهد کرد)
5: و در آخر Restart
نکته 3: ویندوزی که شما ساخته اید، در دیگر کامپیوترها نیز قابل استفاده است با این قید که در آنها بایستی سخت افزارهای جدید شناسایی و نصب شوند که این کار حدود 5 الی 10 دقیقه زمان میبرد.
—————-
برای ساخت یک فایل نصبی برای نصب فایل های مختلف شما میتوانید از نرم افزار Easy Install Maker استفاده نمایید. نرم افزار Easy Install Maker از جمله نرم افزارهای معروف ساخت فایل Setup است که شما می توانید به راحتی و با کمک آن فایل exe درست کنید. به طور کلی کاربرد این نرم افزار بیشتر مختص برنامه نویسان آماتور و مبتدی می باشد که به تازگی با برنامه نویسی و نرم افزار سازی آشنا شده اند. البته افراد عادی نیز می توانند برای رفع برخی از نیاز های خود از این نرم افزار استفاده کنند. به طور مثال: فرض کنید که شما مجموعه ای از فایل های نرم افزار خاصی را در اختیار دارید که با تعویض ویندوز کامپیوتر پاک می شوند و شما هر بار که ویندوز عوض می کنید مجبور هستید مجددآ آن فایل ها را در محل نصب نرم افزار کپی کنید. علاوه بر این فایل هایی که در اختیار شماست دارای حجم بسیار بالایی می باشند و ممکن است به دلایل مختلف پاک شوند و یا آسیب ببینند. تنها راه حل این مشکلات استفاده از این نرم افزار است زیرا پس از تبدیل آن فایل ها به فایل Setup دیگر نیازی نیست که شما هر بار که ویندوز عوض می کنید عملیات کپی کردن فایل های مورد نظرتان را انجام دهید زیرا در هنگام ساختن فایل Setup مسیر نصب فایل ها را مشخص نموده اید که با اینکار فایل ها خود در مسیر مورد نظر کپی می شوند؛ علاوه بر این در حال حاضر تمامی فایل های شما درون یک فایل exe قرار دارد که دارای حجمی به مراتب کمتر از حجم فایل های اصلی شما است و همچنین با این کار از پاک شدن و آسیب دیدن فایل های خود جلوگیری می کنید.
کلمات کلیدی:
نصب     ویندوز     کامپیوتر    

تاریخ بروز رسانی:   3 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱


ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

< >