چرا موبایل دانلود نمی کند


دستگاه خود را ریستارت کنید

با این کار اکثر سرویس ها و پروسه های اصلی از سرگیری می شوند و احتمالا مشکل حل می شود.

گوشی را Soft- reset کنید

Soft rest با hard reset کاملا متفاوت است. اگر دستگاه شما قابلیت خروج باتری را ندارد، این روش به کار گرفته می شود. پس وقتی موبایل دانلود نمی کند و باتری دستگاه نیز خارج نمی شود، به سایت شرکت سازنده بروید و کلید های Soft- reset را مطابق با دستگاه خود بیابید و این کار را انجام دهید. مطمئن باشید که با انجام این کار هیچ اطلاعاتی از دستگاه پاک نمی‌شود و تفاوت زیادی با خاموش‌ و‌ روشن کردن دستگاه ندارد.

از گزینه Download link استفاده کنید

این گزینه قطعا با نام‌ های دیگر همچون Save link و مشابهینش، در مرورگر های مختلف وجود دارد.

کش دانلود منیجر را پاک کنید

اگر از نرم افزار های دانلود منیجر همچون ADMوIDM و امثال اینها استفاده می‌کنید، به بخش مدیریت برنامه بروید و برنامه مورد نظر را Clear Cache کنید.

سیستم عامل دستگاه را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید ، این مشکل راه حل بسیار خوب و کارسازی است. قبل از این کار از کافی بودن فضای آزاد مورد نیاز در حافظه دستگاه اطمینان حاصل کنید.
راه حل نهایی برای دانلود نکردن موبایل

شاید لازم است که بدانید اجرای عملیات دانلود از سرور های مختلف با پورت های مشخص در برخی موارد توسط مودم های ADSl بلاک می شوند و شروع عملیات دانلود را مختل می کنند. پس اگر کاربرِ مودم های ADSL هستید و موبایل دانلود نمی کند، حتما از طریق تنظیمات پیشرفته مودم، قابلیت UPNP را فعال کنید. این قابلیت به طور خودکار پورت‌های لازم را در مواقع ضروری در دسترس قرار می دهد. اگر فعال کردن قابلیت بالا چاره‌ساز نبود می توانید با یافتن پورت مورد نیاز، آن را در لیست Port Forwarding مودم قرار دهید. در نهایت نیز می توانید از برنامه های تغییر آی پی استفاده کنید، زیرا بسیاری از سرور های دانلود خارجی، کاربران ایرانی را تحریم می کنند و رنج آی‌پی های ایرانی را در لیست سیاه قرار می‎دهند و در نهایت موبایل دانلود نمی کند. بنابراین این روش نیز یکی از پاسخ های سوال چرا موبایل دانلود نمی کند می باشد.


تعداد بازدید:   ۱

برگشت

< >