با پیروی از سبک زندگی سالم خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهیم

10 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: داشتن سبک زندگی سالم می تواند ریسک بیماریهای قلبی را در افراد کاهش دهد و تضمین کننده سلامت قلب باشد.

ماریا خویشدوست افزود:تغییرات کوچک شیوه زندگی مانند 30 دقیقه فعالیت بدنی در روز ، ترک سیگار و داشتن یک رژیم غذایی سالم می توانمد به پیشگیری از بیماریهای قلبی و عروقی کمک کند.

خویش دوست اظهار کرد:  با توجه به اینکه 47 درصد از مرگ ومیر های سال گذشته در شهرستان دشتستان ، مربوط به  بیماریهای قلبی و عروقی می باشد،  این بیماری یکی  از اولویتهای مهم شهرستان در برنامه  نیازسنجی های انجام شده برای آموزش قرار دارد و بهورزان و مراقبین سلامت با جدیت، تمامی عوامل خطر و راههای تغییر سبک زندگی در جهت سلامت قلب  را به مردم آموزش می دهند.

وی همچنین گفت : داشتن یک سبک زندگی سالم کار دشواری نیست و با  گامهای حتی کوچک میتوانند تاثیرات چشمگیری داشته باشند و فرد برای داشتن قلب سالم با پیروی از این چهارعامل (عدم استعمال دخانیات،داشتن وزن مطلوب  ، رعایت  رژیم غذایی و ورزش ) سبک زندگی خود را تغییر و سلامت قلب خود را می توانند تضمین کنند.

کارشناس واحد بیماریهای غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان دشتستان  با بیان اینکه  يكي از مهمترين راه‌هاي مقابله با بيماري‌هاي قلبي و عروقي، تغيير در شيوه و سبك زندگي است گفت: اين موضوع نيازمند عزم و اراده همه مردم است و تا خود مردم نخواهند تغييري را در اين زمينه داشته باشند، شاهد بهبود اين وضعيت نخواهيم بود.


جمیله معارفی اظهار کرد: داشتن سبک زندگی سالم باعث می‌شود بتوانید سلامت جسمی و روحی‌تان را بیشتر کنید و برای دنبال‌کردن یک سبک زندگی سالم موارد متعددی است که باید رعایت کنید، مثل خوردن غذاهای سالم، داشتن فعالیت فیزیکی، متعادل نگه‌داشتن وزن و مدیریت استرس.

معارفی افزود: راه‌های معمولی برای داشتن سبک زندگی سالم وجود دارد، ولی عمل به آن‌ها می‌تواند برای هر فردی متفاوت باشد.

وی خاطرنشان کرد: سبک زندگی سالم دور از دسترس نیست، کافی است شروع کنید و با نوشیدن آب ، خوابیدن کافی ، انجام ورزش ، خوردن غذاهای سالم و سبزیجات ومیوه های تازه  تغییرات اندکی در عادات  و سبک زندگی خود ایجاد کنید.

 

انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 


کلمات کلیدی:
سبک.زندگی     سلامت.قلب     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویشدوست     جمیله.معارفی        

تاریخ بروز رسانی:   10 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >