توسط شبکه بهداشت و درمان دشتستان انجام گرفت:
اجرای گشت مشترک و آموزش جهت کنترل محصولات آرایشی و بهداشتی

8 آبان 1398

گشت مشترک و آموزش برچسب اصالات و سلامت کالا جهت کنترل محصولات آرایشی و بهداشتی در شهر دهقاید و برازجان توسط بازرسان واحد نظارت برمواد غذایی و اداره تعزیرات و اصناف شهرستان دشتستان انجام گرفت.

کارشناس واحد نظارت بر موادغذایی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: یکی از مهمترین روشهایی که می تواند در کنترل و کاهش قاچاق کالاهای آرایشی و بهداشتی در کشور و جلوگیری از عرضه کالاهای تقلبی و جعلی به مردم در سطح عرضه کمک کند، نصب برچسب اصالت و سلامت بر روی کالاهای آرایشی بهداشتی و استفاده از سامانۀ جامع طرح شناسنامه دار نمودن کالا های آرایشی و بهداشتی می باشد.

زهرا رجایی گفت: با بکارگیری توانمندی های عرصه فناوری اطلاعات توانسته ایم  گام موثری در ارتقاء سلامت جامعه برداریم، این برچسب ها صرفا یک هولوگرام تبلیغی نیست و اینها بدون استعلام هیچ ارزشی ندارند بلکه کد نوشته شده روی برچسب و در صورت تایید استعلام محصول را مورد استفاده قرار مي‌دهد.

رجایی تصریح کرد: بهترین راه شناسایی محصولات اصل از تقلبی سامانه مدیریت و نظارت بر محصولات سلامت سازمان غذا و دارو است. در صورت بروز مشکلات ناشی از استفاده محصولات وارداتی آرایشی و بهداشتی امکان پیگیری و رسیدگی موضوع بدلیل وجود مستندات و مدارک مربوط به کالای مورد نظر در سازمان غذا و دارو میسر خواهد بود.

وی همچنین گفت: درگشت مشترکی که با حضور نمایندگانی از واحد نظارت بر مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان  و اداره تعزیرات و اصناف  شهرستان دشتستان انجام گرفت،از تعدادی فروشگاه عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی سطح شهر دهقاید و برازجان بازدید بعمل آمد..

این گشت به منظور کنترل و پایش لوازم آرایشی و بهداشتی ، حفظ سلامت مصرف کننده ،جلوگیری از عرضه محصولات غیر مجاز،و همچنین پیشگیری از قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی انجام گرفته است.

گفتنی است طی این بازرسیها، از 6 مرکزعرضه محصولات آرایشی و بهداشتی بازدید بعمل آمد ،که این مراکز از لحاظ شرایط نگهداری محصولات ، سلامت محصولات و برچسب اصالت و تاریخ تولید و انقضاء آنها مورد بازرسی قرار گرفتند .

این گشتهای مشترک، طبق برنامه زمان بندی شده و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  ، و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان دشتستان در حال حاضر بصورت ماهیانه توسط بازرسان ادارات مربوطه  انجام میگیرد.

 انتهای پیام/س.غ/3030


کلمات کلیدی:
گشت.مشترک     نظارت.مواد.غذایی     شبکه.بهداشت.دشتستان     زهرا.رجایی        

تاریخ بروز رسانی:   8 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >