ثبت وقایع حیاتی نقش مهمی در ارتقاء امنیت و تعیین جایگاه فرد در جامعه دارد

12 خرداد 1398
فرماندار شهرستان دشتستان در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان دشتستان گفت: ثبت وقایع چهارگانه(ولادت, وفات, ازدواج و طلاق) نقش مهمی در ارتقاء امنیت و تعیین جایگاه فرد در جامعه دارد.

دکتر جوا لقمان زاده افزود: داده هاي ثبت شده وقايع حياتي پايه نظام آمارهاي وقايع حياتي را شكل مي دهند كه قسمت مهم نظام اطلاعات سلامت كشورها را شامل مي شوند و  اين داده ها مي توانند براي شناسايي اولويت ها، سنجش نابرابري سلامت و ارزشيابي برنامه هاي سلامت به کار روند.

لقمان زاده تصریح کرد: مسئولان شهرستانی باید تعامل با اداره ثبت احوال را در چارچوب مناسب و هدفمند گسترش دهند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در ادامه گفت: ثبت وقایع حیاتی از عوامل بسیار مهم توسعه و برنامه‌ریزی هر جامعه است و  برای ثبت وقایع حیاتی باید فرهنگ‌سازی شود.

ماریاخویش دوست اظهار کرد:  متاسفانه کم تحرکی و مصرف بالای نمک دو عامل مهم در بروز بیماریهای قلبی و عروقی  در دشتستان است به طوری که  بیماریهای قلبی و عروقی عامل  50درصد از مرگ و میرهای شهرستان  می باشد و باید برای ورزش و تحرک برنامه ریزی اصولی  با کمک سایر نهادهای اجرایی شهرستان انجام شود .

رییس اداره ثبت احوال شهرستان دشتستان  گفت : ثبت وقایع چهارگانه برای هر کشور بسیار مهم است به صورتی که در قرآن کریم هم به آن اشاره شده است.

مرتضی ایزدی یکی از علت های دیر ثبتی تولد در شهرستان را، صادر نکردن به موقع گواهی ولادت  و  ولادتهای  در خارج از استان برشمرد.

رایزدی اظهار کرد: آمار نشان می دهد که جمعیت استان بوشهر یک جمعیت جوان است به صورتی که فقط ۱۶ درصد جمعیت استان را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می دهد.

 

انتهای پیام/ س.غ/ 3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
    فرماندار     دکتر.جواد.لقمان‌زاده     ماریا.خویش‌دوست     مرتضی.ایزدی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   12 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >