جشنواره غذای سالم در آب‌پخش برگزار شد

27 دی 1396
در آیینی با حضور مسئولان و دانش‌آموزان، جشنواره غذای سالم در پیش‌دبستانی رنگین‌کمان آبپخش شهرستان دشتستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، امام‌جمعه شهر آبپخش در این آیین گفت: باید استفاده از غذاهای سالم و سنتی به خاطر ارزش فراوان در جامعه نهادینه شود و مردم بجای استفاده از غذاهای صنعتی ناسالم به استفاده از غذاهای سنتی و سالم روی‌آورند.
حجت‌الاسلام خداداد رضایی افزود: مبدأ پیدایش غذا از جانب خداوند است که برای تندرستی، تداوم حیات و توانمندی در انجام تـکـالیـف بـه انـسـان عطاشده است.
وی تصریح کرد: غذا و تغذیه در آموزه‌های دینی همچون سایر موضوعات، موردتوجه قرارگرفته است و سفارش‌های زیادی از جانب پیامبران و ائمه معصومین (ع) درباره استفاده از غذاهای سالم مطرح‌شده است.
امام‌جمعه آبپخش بیان داشت: نام‌گذاری پنجمین سوره قرآن به مائده (سفره غذایی)، از صفات خـداوند، رزاق و معطم بودن، سوگند خداوند به غذا (والتین والزیتون)، درخواست مائده آسـمـانـی تـوسـط حـضـرت عیسی و درخواست غذا توسط حضرت موسی (ع) هرکدام مهر تأییدی بر اهمیت غذا و تغذیه هستند.
پیشگیری و کنترل چاقی با تغذیه سالم
مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز اظهار داشت: در جامعه امروز با توجه به افزایش روند بیماری‌های غیر واگیر از قبیل بیماری‌های قلبی، عروقی، دیابت، فشارخون و انواع سرطان‌ها، باید عوامل اصلی ایجاد این بیماری‌ها که تغذیه ناسالم و چاقی و اضافه‌وزن است کنترل شود.
حمیرا دهقانی با اشاره به نقش مهم خانواده‌ها در تغذیه سالم فرزندان اظهار داشت: خانواده‌ها در تغذیه سالم فرزندان نقش مهمی دارند و باید تلاش کنند با جایگزینی غذاهای سالم بجای انواع اغذیه ناسالم و فست فودی از چاق شدن فرزندانشان جلوگیری کنند.
مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان داشت: غذاهای سنتی از ارزش بسیار بالایی برخوردارند و باید تلاش شود استفاده از اینگونه غذاهای سالم و مفید در جامعه نهادینه شود.
دهقانی با اشاره به نقش پررنگ وعده غذایی صبحانه در سلامتی افراد اظهار داشت: وعده‌های غذایی روزانه بااهمیت هستند و باید به‌موقع انجام شود ولی وعده غذایی صبحانه سالم بسیار بااهمیت است و باعث تعادل وزن و سلامتی فرد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: دادن میان وعده‌های سالم مثل انواع مغزها و میوه‌ها و به‌ویژه خرما برای سلامتی و رشد فکری و ذهنی دانش آموزان بسیار مؤثر است.
گفتنی است جشنواره غذای بومی سنتی با همکاری مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش و مرکز پیش‌دبستانی رنگین‌کمان شهر آبپخش برگزار و جمعی از مسئولین شهر آبپخش و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان حضور داشتند.
انتهای پیام/ 3030/س.غ

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
    جشنواره.غذا     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.خداداد.رضایی     حمیرا.دهقانی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >