رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرستان دشتستان،
بیش از 120هزار نفر در طرح ملی کنترل فشارخون بالا در شهرستان دشتستان پایش میشوند

30 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: هم زمان با سراسر کشور بسیج ملی کنترل فشار خون بالا از ۲۷ اردیبهشت در شهرستان دشتستان آغاز شده است .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان  گفت: هم زمان با سراسر کشور بسیج ملی کنترل فشار خون بالا از ۲۷ اردیبهشت  در شهرستان دشتستان آغاز شده است .

ماریاخویش دوست در جلسه شورای اداری شهرستان دشتستان اظهار کرد: بیش از 120 هزار نفر افراد بالای سال شهرستان دشتستان  در طرح ملی کنترل فشارخون بالا پایش میشوند .

 خویش دوست در خصوص آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون گفت : این طرح بزرگ نقش مهمی برای آگاه سازی مردم در مورد بیماری فشار خون دارد  و با  آغاز طرح ملی کنترل و غربالگری فشار خون بالا باید اطلاع‌رسانی انبوه  از طریق رسانه های محلی و سایر دستگاه های اجرایی صورت گیرد تا گروه هدف شناسایی و تحت درمان قرار گیرند  تا بتوانیم از  بروز مرگ های زودرس و خاموش جلوگیری کنیم

 وی همچنین گفت: پس از اندازه گیری فشار خون افراد بالای ۳۰ سال ، بیماران کلیوی و مادران باردار، وضعیت هر یک از این افراد در جمعیت تحت پوشش شهرستان  مشخص می شود ، کسانی که نیاز به درمان داشته باشند، اقدامات لازم صورت می گیرد و تحت نظر پزشک خواهند بود .

 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: 48 درصد از جمعیت شهرستان دشتستان بالای 30 هستند و انتظار داریم پس از پایان این طرح، 12 هزار بیمار فشارخونی در شهرستان دشتستان شناسایی شوند.

ماریا خویش دوست خاطر نشان کرد : 10 ایستگاه سیار، 25 مرکز خدمات جامع سلامت و 63 خانه بهداشت در شهرستان دشتستان آماده ارائه خدمات در این طرح ملی می باشند و هماهنگی های بین بخشی  جهت مشارکت در اجرای این طرح بابیمارستانها،کلینک های بخش خصوصی و پزشکان متخصص قلب و عروق توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان انجام شده است.

وی اظهار کرد : مرحله آموزش و اطلاع رسانی طرح ملی کنترل فشارخون بالا از 27 اردیبهشت ماه آغاز و مرحله اجرایی و غربالگری آن از 17 خرداد شروع و تا 15  تیر ماه به پایان می رسد. 

انتهای پیام/ س.غ/ 3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
فشار.خون     شورای.اداری     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویشدوست     بسیج.اطلاع     رسانی    
   

تاریخ بروز رسانی:   30 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >