رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خبر داد:
آموزش برچسب اصالت کالا به متصدیان عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی

7 آذر 1397
آموزش برچسب اصالت و سلامت کالا جهت کنترل محصولات آرایشی و بهداشتی به متصدیان عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در شهرستان دشتستان ارائه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ رییس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که می‌تواند در کنترل و کاهش قاچاق کالاهای آرایشی و بهداشتی در کشور و جلوگیری از عرضه کالاهای تقلبی و جعلی به مردم در سطح عرضه کمک کند نصب برچسب اصالت و سلامت کالا است.
مهندس ماریا خویش‌دوست افزود: با به‌کارگیری توانمندی‌های عرصه فناوری اطلاعات و نصب برچسب اصالت و سلامت بر روی کالاهای آرایشی و بهداشتی و همچنین استفاده از سامانه جامع طرح شناسنامه‌دار نمودن این کالاها توانسته‌ایم گام مؤثری در ارتقاء سلامت جامعه برداریم.
وی تصریح کرد: این برچسب‌ها صرفاً یک هولوگرام تبلیغی نبوده و بدون استعلام هیچ ارزشی ندارند بلکه کد نوشته‌شده روی برچسب و در صورت تائید استعلام، محصول را قابل‌استفاده نشان مي‌دهد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: بهترین راه شناسایی محصولات اصل از تقلبی، سامانه مدیریت و نظارت بر محصولات سلامت سازمان غذا و دارو است که در صورت بروز مشکلات ناشی از استفاده محصولات وارداتی آرایشی و بهداشتی، امکان پیگیری و رسیدگی موضوع به دلیل وجود مستندات و مدارک مربوط به کالای موردنظر در سازمان غذا و دارو میسر خواهد بود.
وی اظهار داشت: در همین راستا درگشت‌های مشترکی که با حضور نمایندگانی از واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان، اداره صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی شهرستان دشتستان به‌صورت ماهیانه انجام می‌گیرد ضمن بازدید از فروشگاه‌های عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی سطح شهرستان، آموزش برچسب اصالت و سلامت کالا جهت کنترل محصولات آرایشی و بهداشتی به‌صورت چهره به چهره انجام می‌شود.
گفتنی است شهرستان دشتستان دارای ۲۵۰ مرکز عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی است که به‌صورت میانگین هرماه ۵۰ الی ۶۰ مرکز به‌صورت مستمر مورد بازرسی قرارگرفته است.
لازم به ذکر است که از ۷ مرکز مورد بازرسی در هفته اول آذرماه، تعداد ۱۰ قلم مواد آرایشی و بهداشتی غیرقابل‌مصرف که معادل ۲ کیلوگرم بوده توسط بازرسان جمع‌آوری و امحا شد.
انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
    برچسب.اصالت.کالا     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >