رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
پرورش دانش‌آموزان از هدف‌های اصلی برنامه‌های توسعه اجتماعی و اقتصادی هر جامعه‌ای است

23 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: کودکان و نوجوانان سرمایه‌های اصلی کشور هستند و پرورش آنها از هدف‌های اصلی برنامه‌های توسعه اجتماعی و اقتصادی هر جامعه‌ای محسوب می‌شود.

ماریا خویش‌دوست در نشست‌های جداگانه‌ای که با رؤسای آموزش و پرورش بخش‌های شبانکاره، آبپخش و سعدآباد برگزار کرد، اظهار کرد:  بخش عظیمی از جمعیت کشور را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند و به همین سبب سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنان تضمین‌کننده سلامت حال و آینده جامعه است و توجه به بهداشت این گروه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
خویش‌دوست تصریح کرد:  بیش از بیست و سه هزار از دانش‌آموزان شهرستان دشتستان از گروه سنی نوجوانان هستند، به دلیل کامل نشدن مهارت‌ها و شرایط سنی، آسیب‌پذیر و از مهم‌ترین گروه‌های در معرض خطر حوادث، سوانح و نیز خشونت هستند و با اجرای برنامه‌های ارتقای سلامت در نوجوانان، می‌توانیم رفتارهای بهداشتی در این سنین را پایه‌گذاری و نهادینه کنیم.
  وی با اشاره به برنامه سفیران سلامت دانش‌آموزی گفت: دانش‌آموزان چون در سن فراگیری هستند، قادرند آموزش‌های بهداشتی را به خوبی بیاموزند، بکار گیرند و به خانواده و اجتماع انتقال دهند.   
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس یکی از واحدهای مهم شبکه بهداشت و درمان  است که هدف تأمین، حفظ و ارتقای سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی جوانان، نوجوانان و     دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی و تقویت مدیریت نظام ارایه خدمات سلامت به گروه سنی جوانان و نوجوانان را بر عهده     دارد.
کارشناس مسئول واحد نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در این نشست‌ها گفت: برنامه سلامت مدارس از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای در ارتقای سطح سلامت دانش‌آموزان و جامعه برخوردار است.
لیلا نامی‌نظری با تأکید بر انجام مراقبت‌های نوجوانان گفت: ارجاع و معرفی دانش‌آموزان مشکوک به افسردگی و سوء‌تغذیه به  کارشناسان سلامت روان و تغذیه مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت  به ارتقای سلامت دانش‌آموزان کمک می‌کند. 
در این نشست‌ها رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ضمن قدردانی از تعامل و همکاری ادارات آموزش و پرورش شهرستان در اجرای برنامه‌های مشترک  بهداشتی و آموزشی، با اهدای لوح یادبود از آنها تقدیر کرد.                
انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
    نشست     ماریا.خویش‌دوست     لیلا.نامی‌نظری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   23 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >