معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
گسترش ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق صعب العبور بخش ارم دشتستان از اولویتهای دانشگاه علوم پزشکی می باشد

7 اسفند 1397
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بازدید از روستای باغتاج از توابع بخش ارم،گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ،ارائه خدمات به بیماران و تامین سلامت و بهداشت عمومی را در دورافتاده ترین نقاط شهرستان پیگیری و آن را بعنوان یکی از اولویتهای اصلی برای خود بر می شمارد.

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان افزود: تسهیل شدن دسترسی مردم مناطق صعب‌العبور شهرستان در بخش‌ ارم به خدمات بهداشتی و درمانی از سیاست های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در  طی این سالها بوده که با اجرایی شدن طرح تحول نظا سلامت  تلاش کردیم در این روستا نیز خدمات بهداشتی درمانی مورد رضایت مردم ارایه شود.

خواجه ئیان تصریح کرد: با توجه به صعب العبور بودن این روستا، مردم به پزشک و دندانپزشک دسترسی ندارند، اما خدمات اولیه با حضور بهور خانه بهداشت باغتاج  به مردم این روستا ارایه می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به دستاوردهای مثبت طرح تحول سلامت با برنامه ریزی های منظم  ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در قالب برنامه های دهگردشی  به مردم این روستا به صورت ماهیانه در دستور کار شبکه بهداشت و درمان دشتستان قرار میگیرد که در برنامه دهگردشی تیم سلامت، خدماتی شامل معاینه پزشک، اندازه گیری فشارخون، مراقبت مادران و توزیع دارو و اقلام بهداشتی به صورت رایگان، به ساکنان این  روستا ارایه می کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، از تجهیز و افتتاح خانه بهداشت باغتاج در هفته سلامت سال  نود و هشت خبر داد.

دکتر خواجه ئیان همچنین در جمع دهیارو اعضای شورای روستای باغتاج قول مساعد داد که مشکلات آب شرب این روستا به صورت ویژه بررسی شود و بازرسان بهداشت محیط با نمونه برداری میکروبی آب و با  آموزش وآگاهی دادن به مردم در خصوص سلامت آب شرب ، سلامت مردم این منطقه را تضمین نمایند.  

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان،، ماریا خویش دوست با توجه به اهمیت  ارتقای شاخصهای بهداشتی  اظهار داشت ، با همت تمام نیروهای ستادی، محیطی،کارشناسان، بهورزان و پزشکان شاهد بهبود شاخص های بهداشتی منطقه هستیم و امیدواریم و تلاش می کنیم تا با برنامه ریزی های منظم، شاخص های بهداشتی شهرستان به مطلوب ترین حد ممکن برسد.

ماریا خویشدوست تصریح کرد: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در قالب دهگردشی به صورت هفتگی در تمام مناطق شهرستان انجام می گیرد و مردم در دورترین و صعب العبورترین  مناطق شهرستان از خدمات بهداشتی و درمانی بهرمند می باشند.

 

 

 

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معاون.بهداشتی     علوم.پزشکی.بوشهر     روستای.باغتاج     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   7 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >