معاون بهداشتی و درمانی شبکه بهداشت و درمان دشتستان ؛
56 کیلوگرم مواد آرایشی و بهداشتی در نه ماه سالجاری در دشتستان جمع اوری و امحاء شده است

3 دی 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ازجمع آوری و امحاء 56 کیلوگرم مواد آرایشی و بهداشتی غیر قابل مصرف در شهرستان دشتستان خبر داد

محمد حسین دریسی گفت : یکی از مهمترین روشهایی که می تواند در کنترل و کاهش قاچاق کالاها ی آرایشی و بهداشتی در کشور و جلوگیری از عرضه کالاهای تقلبی و جعلی به مردم در سطح عرضه کمک کند، نصب برچسب اصالت و سلامت بر روی کالاهای آرایشی و بهداشتی است.

 محمدحسین دریسی افزود: بهترین راه شناسایی محصولات اصل از تقلبی سامانه مدیریت و نظارت بر محصولات سلامت سازمان غذا و دارو است و در صورت بروز مشکلات ناشی از استفاده محصولات وارداتی آرایشی و بهداشتی امکان پیگیری و رسیدگی موضوع بدلیل وجود مستندات و مدارک مربوط به کالای مورد نظر در سازمان غذا و دارو میسر خواهد بود.

دریسی تصریح کرد: بازرسین واحد نظارت بر مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان  و  نماینگان ادارات صنعت ،معدن و تجارت شهرستان و اتاق اصناف طبق برنامه زمانبندی شده و با هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان دشتستان از فروشگاه های  عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی شهرستان دشتستان به صورت ماهیانه  بازدید می کنند.

وی هدف از این گشتهای مشترک را ،کنترل و پایش لوازم آرایشی و بهداشتی ، حفظ سلامت مصرف کننده ،جلوگیری از عرضه محصولات غیر مجاز،و همچنین پیشگیری از قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی  بیان کرد.

طی بازرسی های انجام شده در نه ماه سالجاری ، از 302 مرکزعرضه محصولات آرایشی و بهداشتی بازدید بعمل آمد ،که این مراکز از لحاظ شرایط نگهداری محصولات ، سلامت محصولات و برچسب اصالت و تاریخ تولید و انقضاء آنها مورد بازرسی قرار گرفتند و 380 قلم مواد آرایشی و بهداشتی غیر قابل مصرف ، معادل 56 کیلوگرم توسط بازرسین جمع آوری و امحاء گردید. 

 

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     امحاء.مواد.غیرقابل     مصرف     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   3 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >