ارایه خدمات رایگان سلامت، توسط دانشجویان در روستای خوشاب دشتستان

27 خرداد 1396
دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی اقدام به برپایی ایستگاه سلامت و ارایه خدمات رایگان به مردم روستای خوشاب دشتستان کردند.

به گزارش مفدا بوشهر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر خدمت‌رسانی سلامت در شب‌های ماه مبارک رمضان در مساجد و ارایه خدمات رایگان در مناطق محروم، در قالب یک تیم سلامت، با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی، اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت با حضور کارشناسان تغذیه، بهداشت عمومی، پرستاری و دامپزشک در روستای خوشاب کردند.
در این ایستگاه، خدماتی از قبیل کنترل فشارخون، اندازه‌گیری قد و وزن و شاخص توده بدنی، مشاوره دیابت و مشاوره پیشگیری سرطان به‌صورت رایگان به مردم محروم این روستا ارایه شد.
 آگاه‌سازی دیابت، آموزش بهداشت فردی و بهداشت گوشت، از دیگر برنامه‌های این تیم سلامت بود که با استقبال گسترده مردم روستا مواجه شد.
 آقای بهزادی دهیار روستای خوشاب با استقبال از تیم ایستگاه سلامت، برگزاری این برنامه‌ها را در جهت افزایش خدمت‌رسانی به مناطق محروم و افزایش پیوند بین مردم و جامعه پزشکی بسیار مؤثر دانست و خواستار تداوم این‌گونه برنامه‌ها شد.
در این برنامه حجت‌الاسلام محمود عبداللهی مسئول خیرین سلامت دانشگاه، مسئول پایگاه بسیج میثم تمار بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و مرکز بهداشت شهرستان بوشهر همکاری داشتند.
در پایان این برنامه، بسته‌های افطاری سالم که توسط افراد خیر تدارک دیده‌شده بود در بین مردم روستا توزیع شد.

انتهای خبر/انتهای پیام/ س. ر


کلمات کلیدی:
    ماه.رمضان96     فرهنگی     دانشجویی.فرهنگی     ایستگاه     سلامت    
بسیج     جامعه.پزشکی     شهرستان.دشتستان     مفدا        

تاریخ بروز رسانی:   27 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >