متخصص اعصاب و روان شهرستان دشتستان:
سلامت روان نقش مهمی در ارتقای سلامت جامعه دارد

19 شهريور 1397
متخصص اعصاب و روان شهرستان دشتستان گفت: سلامت روان نقش مهمی در ارتقای سلامت جامعه دارد.

دکتر حسین فتاح در نشست با مسئولین شبکه بهداشت و درمان و کارشناسان سلامت روان عنوان داشت: سلامت انسان بدون سلامت روانی قابل‌تعریف نیست، این در حالی است که اختلالات روان‌پزشکی برعکس بیماری‌های جسمی علاوه بر بیمار، افراد خانواده و جامعه را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد و در صورت عدم درمان و تداوم، موجب کاهش بازدهی و توانایی، اخراج از محیط کار و خسارت‌های مادی فراوان می‌شود.
وی همچنین اظهار داشت: یکی از مسایل مهم و تأثیرگذار در ارتقاء سلامت روان و جلوگیری از افسردگی، وجود نشاط در جامعه می‌باشد که تأکید بسیاری بر این موضوع شده است.
دکتر فتاح خاطرنشان کرد: اعضای تیم سلامت روان برای ارایه مطلوب‌تر خدمات باید برنامه‌های آموزشی، تفریحی و ورزشی به‌صورت مدون داشته باشند تا بتوانند در شغل خود مؤثر واقع شوند، چون‌که سلامت روان پایه و اساس رشد انسان است.
وی تأکید کرد: همکاری تیم سلامت روان مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت با متخصصین مغز و اعصاب، می‌تواند به شناسایی و درمان بیماران اعصاب روان کمک کند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در این نشست گفت: بهداشت روان بخشی جدایی‌ناپذیر از بهداشت عمومی است که فرد را از عناصر شناختی، عاطفی و همچنین از توانایی‌های خود در ایجاد رابطه با دیگران آگاه می‌گرداند.
مهندس ماریا خویش دوست افزود: یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در طرح تحول نظام سلامت رخ داد، به‌کارگیری کارشناسان سلامت روان در مراکز خدمات جامع سلامت می‌باشد که وظیفه ارایه خدمات روانشناسی به گروه‌های هدف به‌خصوص (مادران باردار، نوجوانان، جوانان) که شامل شناسایی افراد با ناراحتی‌های شدید روانی، خفیف روانی، صرع، عقب‌ماندگی ذهنی و سایر اختلالات روانی را بر عهده‌دارند.
وی همچنین اظهار داشت: نقش کارشناسان سلامت روان در ارتقای سلامت جامعه بسیار پراهمیت است و با ارجاع بیماران مشکوک توسط مراقبین سلامت می‌توانند در شناسایی، پیشگیری و درمان بیماران اعصاب و روان مؤثر باشند.
در این نشست از متخصص اعصاب و روان شهرستان دشتستان دکتر حسین فتاح به‌عنوان پزشکی که همکاری بسیار خوبی با شبکه بهداشت و درمان و دیگر نهادهای حمایتی داشته تقدیر و تشکر شد و لوح یادبودی از طرف رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به وی اهداء شد.
گفتنی است این نشست، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، معاون بهداشتی، کارشناس مسئول واحد و تیم سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان و همچنین متخصص مغز و اعصاب شهرستان حضور داشتند.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
    نشست     دکتر.حسین.فتاح     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     سلامت.روان     شبکه.بهداشت.درمنا    
شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   19 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >