کارکنان شبکه بهداشت و درمان دشتستان سفیران اهدای عضو می‌شوند

15 ارديبهشت 1397
مسئول فراهم آوری اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کارکنان شبکه بهداشت و درمان دشتستان سفیران اهدای عضو می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، علی‌رضا باقری افزود: در نشست آموزشی اهدا عضو در دشتستان افزود: به دليل اينکه انجام امر مهم فرهنگ‌سازی در زمينه اهداي عضو نمی‌تواند با پرسنل اندک واحد پيوند به‌تنهایی انجام شود، تلاش داریم تا از نيروهاي داوطلب در اين راه کمک بگیریم.
مسئول فراهم آوری اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ما می‌توانیم با کمک نيروهاي داوطلب و دلسوز، براي یاری‌رساندن به بيماران نيازمند به ميدان آمده تا بلکه مرهمي بر دردها و زخم‌های بيماران نيازمند پيوند باشیم، به اميد اینکه در آینده‌ای روشن که در آن هيچ زن و مردی در ليست انتظار عضو پيوندي جان خود را از دست ندهد.
باقری خاطرنشان کرد: درواقع سفير اهداي عضو نماينده واحد پيوند اعضا در اقصي نقاط كشور می‌باشد و بايد قادر به پاسخ‌گویی سؤالات همه‌جانبه و متنوع ملت ايران در مقوله مرگ مغزي و اهداي عضو باشد.
مسئول فراهم آوری اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: با مشارکت مراجع و مصوبات قانونی مجلس، شرایط اهدای عضو در حال حاضر بهبود پیداکرده است و حمایت و راهنمای کارکنان بهداشت و درمان، رسانه‌ها، صداوسیما و مراجع نقش بسزایی در اطلاع‌رسانی و همکاری خانواده‌های جهت مشارکت در این امر بسیار خطیر و انسانی دارند.
باقری اظهار داشت: در حال حاضر آمار اهداء عضو از مرگ مغزی به نسبت اهداء عضو فرد زنده بیشتر است و در سال گذشته 18 نفر مرگ مغزی در استان بوشهر اهداء عضو انجام‌شده است و در مرگ مغزی می‌توان 8 عضو را به بیماران نیازمند پیوند زد.
وی همچنین بیان کرد: افراد می‌توانند با ثبت‌نام و دریافت کارت اهداء عضو از طریق مراجعه به سایت ehda.bpums.ac.ir
می‌توانند اقدام نمایند.
مهندس ماریا خویش دوست سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز خواستار همکاری و ثبت‌نام کارکنان در این سامانه شد و از کارکنان بهداشت و درمان خواست به‌عنوان سفیران اهداء عضو با توجه به اهمیت موضوع و ارتباط با مراجعین، همکاری نمایند.
جلسه آموزشی اهداء عضو با حضور مسئول فراهم آوری اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، کارشناس پیوند بهداشت و درمان، سرپرست و معاون بهداشتی سرپرستان مراکز بهداشتی و درمانی و مسئولین واحدهای ستادی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ- 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
    نشست.آموزشی     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   15 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >