برپایی همایش پیاده روی به مناسبت روز جهانی قلب در دشتشتان

11 مهر 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، همایش پیاده روی به مناسبت روز جهانی قلب با همکاری و همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرستان دشتستان برگزار گردید

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست در حاشیه این مراسم گفت:  برای 8000نفر از مراجعین به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت شهرستان دشتستان خطرسنجی بیماری های قلبی عروقی انجام شده است.

ماریا خویشدوست افزود: از سال 95 با اجرای طرح تحول سلامت، مراقبت و پیشگیری از خطر سکته های قلبی در تمام مراکز جامع سلامت انجام می شود.

خویش دوست بیان کرد: در این مراقبت، پرسنل بهداشتی مراکز پس از ارجاع افراد بالای 30 سال به آزمایشگاه و اندازه گیری وزن، فشارخون و بررسی سوابق پزشکی افراد، سطح خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را طی ده سال آینده برای هر فرد محاسبه می کنند.

خویشدوست با اشاره به اینکه قلب آنقدر مهم است که نه تنها یک روز در سال بلکه باید همه ی سال به آن اندیشید، تشریح کرد: ورزش کردن، عدم استفاده از دخانیات، حذف کلسترل از مواد غذایی،  کاهش مصرف نمک، کنترل فشار خون از طریق حفظ ارامش، مصرف میوه و سبزیجات همه عواملی هستند که در کاهش ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی تاثیر بسزایی دارند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: سالانه 17و نیم میلیون مرگ در جهان بر اثر بیماری های قلبی عروقی رخ می دهد که علت اول مرگ و میر در جهان، ایران و استان بوشهر و شهرستان دشتستان است.

گفتنی است، همایش  پیاده روی روز جهانی قلب با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، روسای ادارات ،جمعی از کارکنان و سفیران سلامت شهرستان دشتستان حضور داشتند.

باید یادآور شد در حاشیه این مراسم ، ایستگاه سلامت جهت گرفتن وزن و فشارخون برای شرکت کنندگان برپا و تابلوهای خطرسنچی بیماریهای قلبی عروقی در مسیر پیاده روی مسقر شده بود

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش.پیاده     روی     روز.جهانی.قلب     شبکه.بهداشت.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   11 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >