کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت ؛
خانواده، اولین کانون تاثیر گذار در شکل گیری شخصیت فرزندان

29 دی 1397
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان، گفت: کسب مهارتهای زندگی به منظور ایمن سازی در برابر آسیب های اجتماعی یکی از اولویتهای آموزشی ما در مدارس می باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، فاطمه مددی اظهارکرد: آموزشهای مهارتهای زندگی با هدف ارتقاء سازگاری فرد با خود ودیگران و همچنین محیط پیرامونش ویژه دانش آموزان و والدین از مهر ماه سالجاری توسط کارشناسان سلامت روان شبکه بهداشت ودرمان  شهرستان دشتستان در مدارس شهرستان به صورت مستمر برگزار میشود.

 مددی افزود :هدف ما از آموزش مهارتهای زندگی، افزایش توانمندسازی ، خودآگاهی ، ارتباط موثر (سازگاری با محیط )، روابط بین فردی ، قدرت تصمیم گیری ، قدرت حل مساله ، تفکر خلاق، تفکر انتقادی وتوانیی مقابله با استرس وخشم برای نوجوانان وجوانان می باشد .

وی  با بیان اینکه دانش آموزان از قدرت یاد گیری بسیار بالایی برخوردارند ، تصریح کرد:  در یک مدرسه خوب علاوه بر اهداف آموزشی وتربیتی باید به کسب مهارتهای زندگی دانش آموزان به منظور ایمن سازی آنان در برابر آسیب های اجتماعی اهمیت داده شود .

مددی همچنین نقش خانواده ها را به عنوان اولین کانون تاثیر گذار در شکل گیری شخصیت فرزندان مهم دانست وعنوان کرد : والدین وخانواده ها با ید در مقابل خطراتی که فرزندشان را تهدید می کند بسیار هوشمندانه عمل کنند وبا کسب آگاهیهای لازم ، یک رفتار مناسب در این زمینه در پیش گیرند تا دچار تعارض نشوند .

در کارگاه های آموزشی مهارتهای زندگی جهت دانش آموزان و والدین از ابتدای مهرماه سال جاری در حدود 50 مدرسه مقطع متوسطه اول ومتوسطه دوم برگزار گردیده است .

 

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارشناس.سلامت.روان     شبکه.بهداشت.دشتستان     فاطمه.مددی     فرزندپروری        

تاریخ بروز رسانی:   29 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >