یازده روستای شهرستان مجهز به دستگاه کلریناتورمی شوند

29 دی 1397
فرماندار شهرستان دشتستاندر کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گفت: با توجه به اهمیت بحث سالم سازی آب آشامیدنی، تاکید کرد: سالم سازی آب در دستور کار اداره آب و فاضلاب قرار گیرد.

دکتر ارسلان زارع با اشاره به اعتبارات تخصیص داده شده  شهرستان در این زمینه افزود: سلامت آب از مباحث اساسی بوده که جزء حقوق اولیه شهروندان محسوب می شود و ادارات آب و فاضلاب به عنوان تامین کنندگان آب، سلامت آب را در اولویت کار خود قرار دهند و همچنین شبکه بهداشت و درمان به عنوان دستگاه ناظر، نظارتهای دقیق و مستمر از سامانه های آبرسانی به عمل آورند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با بیان اینکه ، شبکه بهداشت و درمان به عنوان دستگاه ناظر به طور مستمر از منابع و سامانه های آبرسانی تمامی شهرها و روستاهای شهرستان بازدید بعمل آورده، تصریح کرد: بازرسان بهداشت محیط با پایش هایی نظیرکلرسنجی، نمونه برداری میکروبی و شیمیایی سلامت آب را رصد می نمایند.

خویش دوست افزود: تعدادی از روستاهای شهرستان فاقد دستگاه کلریناتور می باشند که با توجه به اهمیت وجود کلر باقیمانده در جلوگیری از آلودگی های ثانویه، نصب و راه اندازی این دستگاه می تواند ضامن سلامتی آب در این روستاها باشد.

رییس اداره آب و فاضلاب روستایی،داریوش کرمپورضمن گزارش وضعیت موجود آب در روستاهای شهرستان، بحث سلامت آب را از بحثهای بسیار مهم عنوان کرد و بر تلاش و پیگیری مسئولین این اداره بر سالم سازی آب تاکید نمود.

مقرر شد تا اردیبهشت ماه سال آینده ،11 روستای فاقد کلریناتور مجهز به دستگاه کلریناتور از محل اعتبارات شهرستان می شوند.

 

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
وضعیت.آب.شهرستان     دستگاه.کلریناتور     روستا     شبکه.بهداشت.دشتستان     اداره.آب.فاضلاب    

تاریخ بروز رسانی:   29 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >