رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
رضایتمندی مردم با توسعه پایدار در عرصه های مختلف حاصل می شود

17 بهمن 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در اولین همایش دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه سلامت ضمن تبریک به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی اظهار داشت: از طرف تمام پرسنل شبکه بهداشت از حمایت های فرماندار محترم در حوزه بهداشت و درمان تشکر می کنم.

 ماریا خویش دوست عنوان کرد: با توجه به شعار دهه فجر هدف اصلی از برگزاری این همایش نگاهی به رشد شاخص ها در حوزه سلامت، با انگیزه فراهم کردن فرصتی برای مرور گذشته و برنامه ریزی بهتر برای آینده بوده است

وی با تاکید بر اینکه مردم خواهان توسعه پایدار و همه جانبه هستند، افزود: مردم از دولتی ها توسعه، رشد و پیشرفت در حوزه های مختلف آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، اقتصاد، و سایر حوزه ها را می خواهند؛ و اگر ما توسعه پایدار در تمام حوزه ها نداشته باشیم رضایت مردم حاصل نخواهد شد.

رییس شبکه بهداشت دشتستان با اشاره به بخشی از خدمات بهداشتی و درمانی در این شهرستان، ابراز داشت: در بحث خدمات دندان پزشکی (یونیت های دندان پزشکی)، تعداد 114 روستا این خدمات را دریافت می کنند و ما شاهد توسعه دولتی با نرخ های دولتی هستیم.

خویش دوست خاطرنشان کرد: کاهش بسیاری از بیماری ها از جمله سالک، سل، مالاریا، هپاتیت ب و بیماری هایی چون سیاه سرفه و سرخک نیز از جمله دستاوردهای چهار دهه اخیر می باشد.

وی ادامه داد: در واقع پرسنل شبکه بهداشت و بهورزان ما برای کاهش و ریشه کن سازی تک تک این بیماری ها، و در جهت ارائه آموزش به مردم  تلاش زیادی کرده اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با تاکید بر اینکه اجرای برنامه های مکمل یاری در مدارس بسیار ارزشمند است، اذعان داشت: همه اینها در کنار هم باعث شده که ایران اسلامی در حوزه بهداشت جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد. افتخار می کنیم که با بسترسازی مناسب زمینه رشد کودکان را فراهم ساخته و در رشد استعداد دانش آموزان نقش داشته ایم.

دکتر ماریا خویش دوست با بیان خلاصه ای از شاخص های شبکه بهداشت و درمان گفت: توزیع رایگان شیر در مدارس، مراقبت از نوجوانان، جوانان، سالمندان و میانسالان، نظارت بر پروانه ساخت کارگاه های تولیدی، بازرسی واحدها، انجام آزمایشات مستمر، بررسی مواد غذایی، مراقبت های دوران بارداری، ارائه خدمات به زنان باردار و بسیاری از موارد دیگر از جمله خدمات شبکه بهداشت به جامعه می باشد که یکی از آثار مهم آن کاهش مرگ و میر کودکان و نوزادان بوده است.

 

 

مدیر بیمارستان شهید گنجی برازجان؛

بیمارستان شهید گنجی بیشترین آمار بستری در استان را دارد ودومین بیمارستان از لحاظ نیروی انسانی است

مدیر بیمارستان شهید گنجی برازجان گفت:بیمارستان شهید گنجی برازجان،بیشترین آمار بستری بیماران در استان بوشهر را دارد و از لحاظ تعداد نیرو نیز دومین بیمارستان استان بوشهر است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان،نظر غلامی در همایش دستاوردهای چهل ساله بهداشت و درمان دشتستان اظهلر داشت:با همت بلند مسئولان نظام جمهموری اسلامی و ایثار و فداکاری مردم،دستاوردهای نظام در عرصه های مختلف چشمگیر بوده است.

غلامی افزود: از جمله آنها،در حوزه بهداشت و درمان شاهد دستاوردهای عظیمی بوده ایم که ایران اسلامی را در رتبه برترین های آسیا قرار داده است.

مدیر بیمارستان شهید گنجی بیان داشت:بیمارستان 17 شهریور برازجان در سال 1346 با 90 نفر پرسنل و 5 بخش جراحی و زنان و زایمان آغاز بکار کرد.

غلامی ابراز داشت:در حال حاضر نیروهای بیمارستان شهید گنجی به 633 نفر رسیده و بخش های مورد نیاز بیماران نیز به بیمارستان اضافه شده است.

وی تصریح کرد:بیمارستان شهید گنجی،از لحاظ دستگاه های مورد نیاز،پیشرفت های خوبی داشته است که می توان به استقرار سیتی اسکن های پیشرفته و اندوسکوپی و غیره اشاره کرد.

مدیر بیمارستان شهید گنجی برازجان اضافه کرد:بیمارستان شهید گنجی برازجان بیشترین آمار بستری بیماران در استان بوشهر را دارد و با 633 نیرو،دومین بیمارستان بعد از شهدای خلیج فارس در استان از لحاظ تعداد نیرو است و شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز با 1274 نیرو، بزرگترین شبکه بهداشت و درمان استان بوشهر است.

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش.دستاوردهای.سلامت     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   17 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >