ارائه بیش از 6 هزار خدمت درمانی به مناطق بخش ارم و بوشکان در بیمارستان صحرایی نورآوران سلامت

12 اسفند 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از ارائه 6 هزار خدمت درمانی از یازدهم دی ماه تاکنون توسط کاروان خیریه نوراوران سلامت مستقر در شهر تنگ ارم خبر داد.

ماریا خویش دوست  در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت :بیش از ۷ هزار نفر در شهرستان دشتستان در دو بخش چشم ‌پزشکی و داندانپزشکی توسط بهورزان مناطق بخش ارم و بوشکان و همچنین نهادهای حمایتی این شهرستان غربالگری شدند که تا کنون به 6 هزار نفر خدمات درمانی توسط کاروان خیریه نوراوران سلامت ارائه شده است.

خویش دوست خاطرنشان کرد: در این مدت که کاروان بیمارستان صحرایی نورآوران سلامت در بخش ارم مستقرشده است، 3 هزار و 873 نفر در بخش چشم‌پزشکی و یک هزار و 711 نفر در بخش دندان‌پزشکی از خدمات درمانی رایگان بهره‌مند شده‌اند.

خویش دوست خاطرنشان کرد:تعداد متقاضیان عمل چشم 234 نفر بوده اند که 133نفر تاکنون مورد عمل جراحی قرار گرفته و دیگر متقاضیان عمل چشم در مرحله سوم اعزام جراحان انجام خواهد شد.

وی ابراز داشت: تعداد متقاضیان تعیین شده جهت عینک 1235 نفر بوده که جهت 675نفر عینک توزیع شده و افراد باقی مانده بعد از عید نوروز عینک خود را دریافت می کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: تعداد 1711 نفر نیز تحت معاینه دندانپزشکی قرار گرفته که از این تعداد 1675 مورد ترمیم، 415 مورد کشیدن و 129 مورد جرم گیری دندان بوده است.

نماینده بنیاد نورآوران سلامت مستقر در بخش ارم گفت:  بنیاد خیریه نورآوران سلامت تلاش می کند سختی مسیر درمان را برای مردم محروم و کم بضاعت آسان کند و این بنیاد با طراحی، ساخت و راه‌اندازی واحدهای سیار شامل کلینیک چشم­پزشکی، اتاق عمل چشم­ و واحد دندانپزشکی بر روی تریلی تلاش دارد تا امکان رساندن خدمات تشخیصی و درمانی خیریه را به افراد بی بضاعت و ساکن مناطق دورافتاده فراهم سازد.

سعید زرینی اظهار داشت: اکنون گسترش خدمات بهداشتی و درمانی بویژه با اجرای طرح نظام سلامت و توسعه خدمات بیمه ای نور امیدی در دل روستاییان ایجاد کرده است و در این میان، برخی موسسه های خیریه و افراد خیر و نیکوکار نیز برای کمک رسانی به مردم مناطق محروم دست به کار شده اند و به یاری سامانه بهداشت و درمان و مداوای بیماران کم بضاعت می پردازند.

زرینی  با اشاره به خدمات ارائه شده در این دو بخش افزود: خدمات ارائه شده در بخش چشم پزشکی برای افراد بالای تمامی سنین  و خدمات دندانپزشکی برای افراد زیر 15 سال انجام می شود. 

وی ادامه داد: درصورت نیاز به عمل‌های بیشتر و مجهزتر اقدامات لازم و انتقال به مرکز استان انجام خواهد شد.

نماینده بیمارستان صحرایی نورآوران سلامت  با اشاره به اینکه این پزشکان طبق برنامه‌ زمان بندی همه روزه فعالیت دارند بیان کرد: همه خدمات درمانی، به صورت رایگان به مردم محروم روستایی ارائه می شود.

 

.

انتهای پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نورآوران.سلامت     بخش.ارم.بوشکان     ماریا.خویشدوست     سعید.زرینی     چشم.دندان    

تاریخ بروز رسانی:   12 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >