رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان،
با پذیرش مسئولیتهایمان باید در ارتقاء و حفظ سلامت دانش آموزان تلاش نماییم

13 اسفند 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: آموزش و پرورش دشتستان از جایگاه خوبی در رعایت طرح های بهداشتی و پیشگیرانه برخوردار است و پتانسیل های مناسب برای ارتقاء سلامت دانش آموزان را دارد.

ماریا خویش دوست در نشست هم اندیشی یاور مربیان بهداشتی مدارس با آموزش و پرورش دشتستان گفت: : یکی از اهداف وزارت بهداشت طی دو سال اخیر مبارزه با بیماری های غیر واگیر مثل دیابت است.

خویش دوست با بیان اینکه  اکنون زمان فرهنگ سازی و بستر سازی خود مراقبتی است، افزود: متاسفانه آمار بیماریهای غیرواگیر  در کشور که شامل بیماریهای قلبی و عروقی ، دیابت و سرطان میباشد؛ رو به افزایش است و برای مقابله با آن به فرهنگ سازی پیشگیری در مدارس و از سنین کم نیازمندیم.

وی تاکید کرد : حفظ سلامت دانش آموزان هزینه دارد و باید با پذیرش مسئولیت هایمان برای ارتقاء سلامت کودکان تلاش نماییم.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با بیان این  فرهنگ سازی سلامت باید از کلاسهای درس شروع شود  و تاثیر آن  در دانش آموزان و خانواده ها بیشتر است ، تصریح کرد: معلمان با تمام مشغله های کاری وقتی برای آموزش خود مراقبتی و سلامت دانش آموزان قرار دهند و درکنار شبکه بهداشت و درمان باشند.

خویش دوست گفت: در کمیته ارتقاء سلامت مدارس باید از افراد علاقه مند در راستای فعالیت های بهداشتی و سلامت دعوت کنیم و از ظرفیت خود دانش آموزان بیشتر استفاده شود.

رییس آموزش و پرورش شهرستان دشتستان اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت های آموزش و پرورش و شبکه بهداشت باید بستر سازی های لازم در راستای ارتقاء سلامت دانش آموزان مهیا گردد.

سید حسن لواسانی فرد گفت: برای ارتقا سلامت دانش آموزان یکی از روش ها استفاده از ظرفیت های خود دانش آموزان در قالب طرح سفیران سلامت است که در حال حاضر جامعه آماری آن در میان دانش آموزان سه مقطع تحصیلی  9300  نفری است.

لواسانی فرد تصریح کرد: مدیران  باید در رابطه با فرهنگ سازی مقابله با آسیب های تربیتی کوشا باشند و با برقرای تعامل با اولیا دانش آموزان زمینه تحقق این مهم را ایجاد کنند و تمام تلاش آموزش و پرورش و مجموعه شبکه بهداشت و درمان براین است که سلامت جسمی ،روحی و روانی دانش آموزان که یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش است ،محقق سازیم .

وی  با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و آیین چهارشنبه سوری بیان داشت: با تهیه کلیپ های از مخاطرات این روز و نمایش آن به دانش آموزان و توصیه های ایمنی به آنان فرهنگ برگزاری سالم و دوری از خطرات احتمالی را در دانش آموزان نهادینه سازیم.

لواسانی در خصوص  پیشگیری از بیماریهای در سنین نوجوانی گفت: استفاده از قرص های آهن و ویتامین (D ) یکی از مصوبات مهم جلسات شورای آموزش و پرورش بوده است که مصرف آن توسط دانش آموزان در راستای سلامت آنان توصیه شده است.

انتها ی پیام/ س.غ/3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید

https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
خود.مراقبتی     آموزش.پرورش.برازجان     ارتقاء.سلامت     ماریا.خویشدوست     سید.حسن.لواسانی        

تاریخ بروز رسانی:   13 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >