سرپرست فرمانداری دشتستان؛
دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای اجرای طرح ملی کنترل فشار خون بالا بسیج شوند

5 خرداد 1398
سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای تحقق حداکثری طرح ملی فشار خون بالا بسیج و با شبکه بهداشت و درمان شهرستان همکاری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر جواد لقمان زاده در نشست شورای اداری دشتستان اظهار داشت: طرح ملی کنترل فشار خون بالا در کشور شروع شده و باید دستگاه‌های اجرایی شهرستان با شبکه بهداشت و درمان دشتستان همکاری کرده و تا آنجایی که ممکن است با بسیج امکانات خود در تحقق این امر تلاش کنند.
دکتر لقمان زاده افزود: با توجه به پراکندگی و گستردگی مناطق مختلف شهرستان دشتستان، شبکه بهداشت و درمان به تنهایی نمی‌تواند این طرح ملی را انجام دهد و لازم است همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان کمک و همراهی نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز در این نشست اظهار داشت: هم زمان با سراسر کشور بسیج ملی کنترل فشار خون بالا از ۲۷ اردیبهشت در شهرستان دشتستان آغاز شده است و شبکه بهداشت و درمان از همه ظرفیت‌های شهرستان برای اطلاع رسانی و آموزش نیروها استفاده کرده است.
ماریاخویش دوست افزود: در این طرح، افراد بالای ۳۰ سال، مادران باردار و بیماران کلیوی بدون محدودیت سنی در طرح ملی کنترل فشارخون بالا پایش می‌شوند.
خویش دوست بیان داشت: این طرح بزرگ نقش مهمی برای آگاه سازی مردم در مورد بیماری فشار خون دارد و با آغاز طرح ملی کنترل و غربالگری فشار خون بالا باید اطلاع رسانی انبوه از طریق رسانه‌های محلی و سایر دستگاه‌های اجرایی صورت گیرد تا گروه هدف شناسایی و تحت درمان قرار گیرند تا بتوانیم از بروز مرگ‌های زودرس و خاموش جلوگیری کنیم.
وی خاطرنشان کرد: پس از اندازه گیری فشار خون افراد بالای ۳۰ سال، بیماران کلیوی و مادران باردار، وضعیت هر یک از این افراد در جمعیت تحت پوشش شهرستان مشخص می‌شود، کسانی که نیاز به درمان داشته باشند، اقدامات لازم صورت می‌گیرد و تحت نظر پزشک خواهند بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: ۴۸ درصد از جمعیت شهرستان دشتستان بالای ۳۰ هستند و انتظار داریم پس از پایان این طرح، ۱۲ هزار بیمار فشارخونی در شهرستان دشتستان شناسایی شوند.

           
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
    نشست     شورای.سلامت     فرماندار     دکتر.جواد.لقمان‌زاده     ماریا.خویش‌دوست    
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   5 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >