دو کارگاه خانگی غیرمجاز زولبیا و بامیه درشهرستان دشتستان شناسایی و پلمپ شد

5 خرداد 1398
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، در راستای تشدید نظارتهای بهداشتی بر مراکز تهیه و توزیع موادغذایی حساس در ماه مبارک رمضان، دو کارگاه خانگی غیرمجاز شیرینی در شهرستان دشتستان ، شناسایی و پلمپ گردید.

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط وحرفه ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، گفت: نظارت بر کارگاه های  تولید و توزیع شیرینی و زولبیا  در ماه مبارک رمضان از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود و با توجه به نظارتهای انجام گرفته توسط بازرسان بهداشت محیط دو کارگاه خانگی و غیر مجاز شیرینی و زولبیا در شهرستان دشتستان شناسایی و با هماهنگی ماموران نیروی انتظامی و اماکن از این کارگاه ها بازدید و از ادامه کار این کارگاه ها جلوگیری شد.

سیده فاطمه حسینی افزود: در این کارگاهها 200 کیلوگرم شیرینی و زولبیا غیربهداشتی ضبط و معدوم گردید و متصدیان متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

حسینی تصریح کرد: به دلیل نبودن نظارتهای بهداشتی بر روی کارگاه های خانگی غیر مجاز ، متصدیان آنها از مواد غذای غیرمجاز مانند روغن های سوخته شده و انواع رنگها و طعم دهنده های مصنوعی و غیرمجاز استفاده می کنند.

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای شهرستان دشتستان به شهروندان توصیه نمود ازخرید هرگونه مواد غذایی مانند زولبیا و بامیه از دستفروشان و دوره گردان خودداری نمایند و در صورت مشاهده این موارد با سامانه 190 تماس گرفته وتخلف بهداشتی را گزارش تا دراسرع وقت پیگیری های لازم انجام شود

           

انتهای پیام/ س.غ/ 3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
کارگاه.خانگی.غیرمجاز     شیرینی.زولبیا     شهرستان.دشتستان     بازرسان.بهداشتومحیط     سیده.فاطمه.حسینی        

تاریخ بروز رسانی:   5 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >