همزمان با سراسر کشور،
فاز عملیاتی طرح فشارخون بالا در شهرستان دشتستان اجرایی شد

18 خرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در جمع مسئولین شهرستان ، گفت: پس از مرحله اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا ، فاز اجرایی آن از هیجدهم خرداد ماه همزمان با سراسر کشور در شهرستان دشتستان آغاز شده است.

ماریا خویش دوست در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: فاز اجرایی طرح بسیج ملی فشارخون بالا همزمان با سراسر کشور در شهرستان دشتستان اجرایی شده است وبا استقرار 291 نفر در 130پایگاه ثابت و سیار در شهرستان فعالیت خود را در زمینه اندازه گیری فشارخون و ثبت در سامانه الکترونیک سیب آغاز نموده اند.

خویش دوست تصریح کرد:انتظار داریم  بیش از 50 درصد افراد بالای 30 سال، مادران باردارو بیماران کلیوی در این طرح غربالگری شوند و نسبت به جمعیت بالای 30 سال شهرستان،  12 هزار نفر بیمار فشارخونی شناسایی و جهت درمان به مراکز تخصصی ارجاع داده میشوند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: از ابتدای اطلاع رسانی این طرح که از 17 اردیبهشت ماه آغاز شده ، تا کنون بیش از 14 هزار نفر با مراجعه با مراکز و خانه های بهداشت ، فشارخون آنها اندازه گیری و ثبت شده است و انتظار داریم تا پایان طرح به مورد انتظار کشوری برسیم  و جمعیت یکبارخدمت گرفته  شهرستان در این طرح به 100 درصد برسد.

ماریا خویشدوست از شهروندان بالای 30 سال خواست ، با مراجعه به پایگاه های ثابت و سیار در سطح شهرستان مشارکت خوبی در  این طرح با وزارت بهداشت داشته باشند تا بتوانیم به مهمترین اهداف اجرای این طرح که همان پیشگیری و کنترل  بیماریهای قلبی و عروقی برسیم و جامعه سالم و پویا داشته باشیم.

انتهای پیام/ س.غ/ 3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
فاز.عملیاتی     طرح.فشارخون.بالا     اجرایی     همزمان.شراسر.کشور     ماریا.خویشدوست     رییس    
.شبکه.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   18 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >