رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
با رعایت اصول ابتدایی دفع پسماند ، آلودگی های زیست محیطی به حداقل خواهد رسید

28 امرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از بازدید و نظارت کارشناسان بهداشت محیط و نماینده شهرداری ها از محلهای دفع زباله شهری شهرستان دشتستان خبر داد.

ماریا خویش دوست در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتسان گفت: دراین بازدید ها نواقصات فعلی محل های دفع زباله مورد ارزیابی قرار می گیرد و نواقصات و مشکلات  در کارگروه سلامت شهرستان مطرح می گردد.

خویش دوست افزود: یکی از مهمترین وظایف شهرداری ها، مدیریت محل سایت و دفع بهداشتی پسماند می باشد که با رعایت اصول ابتدایی دفع، آلودگی های زیست محیطی به حداقل خواهد رسید.

وی تصریح کرد:  ،در چند سال گذشته بعد از مشخص شدن مشکلات محیط‌ زیستی در شهر برازجان و هشدار کارشناسان از عواقب دفن غیرعلمی و غیر اصولی ، عملیات بهسازی مرکز دفن زباله  اجرایی شده و این برنامه مراحل پیشرفت خود را طی می کندو تلاش مجموعه سازمان پسماند شهرداری و شبکه بهداشت و درمان  برای رسیدن به استانداردهای محیط زیستی ادامه دارد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهارداشت: شبکه بهداشت و درمان  برحسب وظایف نظارتی خود و با هدف ارتقا سطح بهداشتی سایتهای دفع زباله شهرها و روستاها ، ضمن طرح موضوع به عنوان یک معضل بهداشتی در جلسات بین بخشی ، اقدام به برنامه ریزی و بازدید مشترک از محلهای دفن با حضور نمایندگان شهرداری های شهرهای مختلف نموده است .

حسینی افزود: با توجه به بررسی های بعمل آمده بیشترین مشکلات محل دفع زباله شهرها، عدم استفاده از خاک پوششی بصورت روزانه، ایجاد آتش سوزی در برخی نقاط محل دفع ، عدم محصور بودن محوطه ، ورود حیوانات اهلی و سگهای بلاصاحب به داخل محل می باشد.

وی تصریح کرد: در مجموع از 9 محل دفع زباله شهری در شهرستان دشتستان بازدید مشترک طبق جدول زمانبندی انجام گرفته  که نواقصات و مشکلات  موجود جهت پیگیری بیشتر به مراجع مرتبط اعلام میگردد.

انتهای خبر/س.غ/3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
سلیت.دفع.زباله     شهرستان.دشتستان     شبکه.بهداشت.دشتستان     ماریا.خویش     دوست     فاطمه.حسینی    

تاریخ بروز رسانی:   28 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >