همزمان با دومین روز از هفته دولت :
در دورترین و صعب العبورترین نقطه دشتستان خانه بهداشت خیرک افتتاح و به بهره برداری رسید

4 شهريور 1398
همزمان با دومین روز از هفته دولت ،پروژه بهداشتی ساختمان جدید خانه بهداشت خیرک با حضور فرماندار و هیات همراه ، مسئولین شبکه بهداشت و درمان دشتستان و جمعی از مسئولین و اهالی بخش ارم افتتاح و به بهر برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، فرماندار شهرستان دشتستان ، دکتر جواد لقمان زاده گفت: خرسندیم که باردیگرشاهد رشدو توسعه دولت هستیم و یکی از افتخارات  دولت تدبیر وامید اجرای طرح تحول سلامت بود که در بخش درمان ،منجر به کاهش هزینه های درمانی مردم شد و در بخش بهداشت با ایجاد  فضا سازهای استاندارد و تجهیز ونوسازی مراکز و خانه های بهداشت ،این امکان را فراهم کرده  که مردم بتوانند از خدمات بهداشتی و درمانی در فضای مطلوبتری بهره مند شوند.

دکتر جواد لقمان زاده افزود: یکی از سیاستهای دولت تدبیر و امید کاهش هزینه درمان و کاهش پرداخت هزینه ها از جیب مردم می باشد و امیدواریم بتوانیم هرچه سریعتر در بخش ارم و بوشکان یک مرکز بستردرمان  جهت ارائه خدمات درمانی به مردم این مناطق احداث نماییم .

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، محمد حسین دریسی گفت: دسترسی مناطق دور از دسترس و صعب العبور به خدمات بهداشتی و درمانی از سیاستهای مهم دانشگاه علوم پزشکی بوده است وشبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به این مهم توجه داشته و در دورترین نقاط شهرستان با کمترین جمعیت و خانوار، خانه بهداشت جهت ارائه خدمات بهداشتی برای مردم احداث کرده است.

محمد حسین دریسی گفت: روستای خیرک از توابع بخش ارم می باشد و و دارای جمعیت 392 نفر و 110 خانوار می باشد

 وهمچنین 26خانوار عشایر نشین در این روستا زندگی می کنند که از اوایل آبان تا پایان اردیبهشت ماه هرسال در این روستا ساکن می شوند و از خدمات بهداشتی و درمانب بهره مند میشوند.

این مقام مسئول اظهار داشت : شبکه بهداشت و درمان دشتستان ، با برنامه ریزی هایی که در طی سال دارد ، خدمات رسانی به مناطق دور از دسترس را در اولویت خود قرار داده است و با دهگردشی های پزشکان و کلینیک دندانپزشکی، خدمات درمانی را علاوه بر خدمات بهداشتی که توسط بهورزان در خانه های بهداشت به صورت مستمر انجام می شود ،  به مردم این مناطق ارائه می کنند.

معاون بهداشتی  شبکه بهداشت و درمان در خصوص این پرژه گفت: خانه بهداشت خیرک از توابع بخش ارم  با زیر بنای 80 متر مربع و با اعتبار 3000 میلیون ریال از محل اعتبارات استانداری و وزارت بهداشت احداث شده است و به جمعیتی در حدود392 نفر،  خدمات بهداشتی و درمانی ارائه میدهد.

 

انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
افتتاح.پروژه.بهداشتی     خانه.بهداشت.خیرک     فرماندار     بخش.ارم     معاون.بهداشتی     هفته.دولت    

تاریخ بروز رسانی:   4 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >