خانه بهداشت بشیرآباد در هفته دولت شد

5 شهريور 1398
در چهارمین روز از هفته دولت خانه بهداشت بشیرآباد از توابع بخش سعدآباد با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستانی و محلی افتتاح و به بهره برداری رسید.

فرماندار شهرستان دشتستان، دکترجواد لقمان زاده ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت گفت: در دولت تدبیر و امید و با اجرایی شدن طرح تحول سلامت نگاه ویژه ای به زیر ساختها در دو بخش بهداشت و درمان شده است و با نوسازی و تجهیز مراکز درمانی و بهداشتی ،خوشبختانه وزارت بهداشت به اهداف خود که همان ارتقای شاخصهای سلامت می باشد خیلی نزدیک شده است.

دکتر لقمان زاده  افزود : در هر جامعه توسعه یافته ای ، شاخص های سلامت از شاخص های درمان از الولویت مهمتری برخوردار است و اصلاح سبک زندگی مردم و امید به زندگی از مهمترین رکن این شاخص می باشد که در بخش بهداشت با حضور بهورزان و مراقبین سلامت ، امیدواریم به مورد انتظار برسیم .

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شاخص های ارائه شده توسط شبکه بهداشت و درمان دشتستان، شهرستان دشتستان درارتقای شاخص های بهداشتی پیشرفتهای مطلوبی  داشته است .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست  اظهار داشت : خانه بهداشت بشیرآباد تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت نظرآقا  و از توابع بخش سعدآباد شهرستان دشتستان می باشد که به جمعیتی در حدود  هزار و 365 نفر خدمات بهداشتی ارایه می کند.

ماریا خویشدوست تصریح کرد : این طرح از محل اعتبارات متمرکز وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اعتبارات استانی به‌صورت مشترک در جهت افزایش زیرساخت‌های بهداشتی شهرستان بوشهر ساخت و تجهیز گردید.

وی اظهار کرد: خانه بهداشت بشیرآباد  با جمعیت هزار و 365 نفر و دارا بودن یک بهورز زن  ویک بهورز مرد  به 355خانوار ساکن در آن روستا خدمات بهداشتی ارائه می‌دهند.
خویش دوست گفت: این خانه بهداشت با زیربنایی به مساحت ۸5 مترمربع او با اعتبار ۳ میلیارد ریال احداث‌شده اشت  که پس از 10 ماه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.  
این مقام مسئول تأکید کرد: در خانه‌های بهداشت مردم خدماتی همچون مراقبت‌های پیش از بارداری، مراقبت‌های بارداری و پس از زایمان، مراقبت و واکسیناسیون کودکان، پایش های سلامتی برای سنین مختلف، مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشارخون و ...، بیماریابی در زمینه بیماری‌های واگیر، معاینات ابتدایی دهان و دندان و ... توسط بهورزان دریافت می‌کنند.    

انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
افتتاح     خانه.بهداشت     هفته.دولت     بشیرآباد     فرماندار     شهرستان.دشتستان    
ماریا.خویشدوست     جواد.لقمانزاده    

تاریخ بروز رسانی:   5 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر



ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >