در پنجمین روز از هفته دولت صورت گرفت:
افتتاح خانه بهداشت عیسوند درشهرستان دشتستان

6 شهريور 1398
در پنجمین روز از هفته دولت ، خانه بهداشت عیسوند از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتستان با حضور نماینده مجلس شورای اسلامیف فرماندارو جمعی از مسئولین شهرستان دشتستان افتتاح و به بهره برداری رسید

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی ، دکتر محمد باقر سعادت ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت گفت: با مقایسه کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در می یابیم که وجه تمایز این کشورها فقط شاخص های سلامت،امید به زندگی و توسعه شاخصهای انسانی است و برای رسیدن به این شاخص ها ، زیر ساختهای بهداشتی وانسانی باید گسترش پیدا کند.

محمدباقر سعادت افزود: استفاده از الگوی زندگی ایرانی و اسلامی از فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین برنامه های مهم وزارت بهداشت و درمان می باشد و همه اقدامات ما ،در راستای افزایش امید به زندگی و سلامت محوری از دوران پیش از تولد  و بارداری و پس ازآن باید رعایت شود و سعی و تلاش ریاست دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشتی و بهورزان درخانه های بهداشت برای رسیدن به شاخص ها واضح و مبرهن می باشد. 

سعادت  تصریح کرد: در دوره یازدهم و دوازدهم دولت تدبیر و امید، بخصوص در این سالهای اخیرشاهد توسعه زیر ساختهای بهداشتی در شهرستان دشتستان بوده ایم

سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان گفت: در هفته دولت سال 98 بیشترین پروژه های عمرانی در شهرستان مربوط به بخش بهداشت بوده است و خرسندیم که بیش از 95 درصد از فضاهای بهداشتی نوسازی و یا بهسازی شده اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ماریا خویش دوست  اظهار داشت : خانه بهداشت  عیسوند تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت خوشمکان  و از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتستان می باشد که به جمعیتی در حدود  831 نفر خدمات بهداشتی ارایه می کند.

ماریا خویشدوست تصریح کرد : این طرح از محل اعتبارات متمرکز وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اعتبارات استانی به‌صورت مشترک در جهت افزایش زیرساخت‌های بهداشتی شهرستان بوشهر ساخت و تجهیز گردید.

وی اظهار کرد: خانه بهداشت عیسوند  با هشتصد و 31 نفر و دارا بودن یک بهورز زن  به  227خانوار ساکن در آن روستا خدمات بهداشتی ارائه می‌دهند.           
خویش دوست گفت: این خانه بهداشت با زیربنایی به مساحت ۸5 مترمربع او با اعتبار ۳ میلیارد ریال احداث‌شده اشت  که پس از 10 ماه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.  
این مقام مسئول تأکید کرد: در خانه‌های بهداشت مردم خدماتی همچون مراقبت‌های پیش از بارداری، مراقبت‌های بارداری و پس از زایمان، مراقبت و واکسیناسیون کودکان، پایش های سلامتی برای سنین مختلف، مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشارخون و ...، بیماریابی در زمینه بیماری‌های واگیر، معاینات ابتدایی دهان و دندان و ... توسط بهورزان دریافت می‌کنند.    

 انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال   

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >