کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
سوء تغذیه یکی از مشکلات شایع درزمان سالمندی است

7 مهر 1398
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: سالمندی، پدیده‌ای طبیعی و دورانی نو در زندگی است که اگر با آگاهی همراه شود، همان شیرینی قسمتهای دیگر عمر را با خود دارد و شیوه تغذیه در این دوران، یکی از آگاهیهایی است که هر سالمندی باید با آن آشنا باشد.

ناهید حاجی زاده افزود: تغذیه سالمندان نقش بسیار مهمی در سلامتی ، افزایش عمر و نشاط سالمندان دارد و رعایت اصول تغذیه صحیح سالمندان سبب می‌شود فرد سال‌های عمر خود را با سلامت و نشاط و راحتی بیشتری طی نماید و کمتر در معرض بیماری‌های شایع همچون فشار خون بالا، چربی خون بالا، دیابت و پوکی استخوان قرار بگیرد.

حاجی زاده خاطر نشان کرد: استفاده از مکمل های ریزمغذی ها در کنار رژیم غذایی متعادل و فعالیت بدنی مناسب، روش مؤثری برای حفظ عملکرد طبیعی بدن در دوران سالمندی است و می تواند تا حدود زیادی از سوء تغذیه که یکی از مشکلات شایع دوران سالمندی است پیشگیری کند.

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: تغذیه سالمندان و عادات غذایی مطلوب و صحیح در پیشگیری از این بیماری‌ها مؤثر است، در نتیجه اگر اصول تغذیه سالمندان رعایت شود کمتر در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها قرار می‌گیرند و این خود منجر به بهبود کیفیت زندگی آنان خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: باتوجه به امار نگران کننده سوتغذیه سالمندان ، یکی از برنامه های اجرایی در طرح تحول نظام سلامت، مراقبتهای دوران سالمندی است که در این طرح، علاوه بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به این گروه سنی ، ارتقاء سطح آگاهی و دانش سالمندان در خصوصا همیت تغذیه و شیوه زندگی سالم در دوره سالمندی مورد توجه و اهمیت قرار گرفته و آین آموزشها به صورت اصولی و طبق نیازسنجی انجام گرفته در مراکز خدمات جامع سلامت  توسط بهورزان و مراقبین سلامت به تمامی سالمندان و خانواده های آنان آموزش داده میشود.

ناهید حاجی زاده گفت: امید است با رعایت اصول تغذیه ای و رژیمی مناسب در تنظیم برنامه غذایی سالمندان، از سوء تغذیه و مشکلات شایع در بین این قشر آسیب پذیر پیشگیری به عمل آید.

 

  انتهای پیام/ س.غ-3030


کلمات کلیدی:
تغذیه.سالمندی     سوء     تغذیه     کارشناس.تغذیه     شبکه.بهداشت.دشتستان     ناهید.حاجی    
زاده    

تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >