اجرای مانور انتقال امن و ایمن نمونه آزمایشگاهی بیماری تیفوئید در شهرستان دشتستان

7 مهر 1398
به منظور آمادگی شبکه بهداشت درمان شهرستان دشتستان در برابر خطرهای احتمالی، مانور منطقه‌ای تحت عنوان انتقال امن و ایمن نمونه در سطح شهرستان و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان، محمد حسین دریسی گفت: آغاز این مانور منطقه‌ای از سوی دانشگاه تهران اعلام و در سطح شهرستان دشتستان نیز به محض دریافت دستورات آغاز و اقدامت لازم شروع شد.         
دریسی افزود: بر اساس این گزارش، سناریوی این مانور، آقای 45 ساله ای از 4 روز پیش  به دلیل تب ، سردرد، بی حالی ، دردشکم و یبوست به پزشک مراجعه نموده است .

این بیمار  در شرح حال خود سابقه ای از سفر در دو هفته قبل می دهد و از همین رو با ظن به ابتلا به تیفویید در بیمارستان بستری شده و بررسی های میکروبیولوژی آغاز می گردد.

کارشناس مسئول واحد بیماریهای واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، سحر رزمجو  گفت :  بر این اساس در محل دفتر سرپرستی شهرستان دشتستان جلسه‌ای با شرکت تیم واکنش سریع شامل واحدهای بیماری‌های واگیر، آزمایشگاه‌ مرکزی ، بهداشت محیط ، بلایا و با حضور معاون فنی شبکه برگزار شد.          
 سحر رزمجو اظهار داشت : در ادامه سناریوی مانور، موردبررسی دقیق قرار  گرفت و مشکلات یک به یک تحلیل و رهکار ارائه شد، همچنین همزمان در بیمارستان شهید گنجی نیز جلسه به این صورت برگزار و موارد و مشکلات انتقال داده شد، به نحوی که مسیر دریافت و انتقال نمونه به‌طور کامل مشخص شد.      
وی تصریح کرد: بر اساس این سناریو، تعداد 1نمونه کلونی از کشت مدفوع نمونه فرضی با رعایت شرایط استاندارد و توجه به نکات انتقال امن و ایمن نمونه تهیه و به همراه مستندات شامل گزارش مکتوب، عکس و فیلم ارسال شد.

  انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
مانور.ایمن     نمونه.آزمایشگاهی     بیماری.تیفویید     محمدحسین.دریسی     سحر.رزمجو    

تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >