فرماندار دشتستان؛
خدمت به سالمندان،اقدامی خداپسندانه و نوعی ایثار ماندگار است

8 مهر 1398
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ بمناسبت فرا رسیدن هفته سالمند ، سوم تا نهم مهر ماه امام جمعه ،فرماندار ،رییس شبکه بهداشت و درمان و جمعی از روسا و نهادهای شهرستان از آسایشگاه سالمندان بازدید کردند.

سرپرست  فرمانداری دشتستان در این بازدید صمیمانه اظهار داشت:  نگهداری از سالمندان یک نوع کار خداپسندانه و در نوع خود ایثار گری است که پرسنل آسایشگاه سالمندان با تمام وجود این کار را انجام می دهند و قابل تقدیر است و در این ماموریت سنگین با چه سختیهایی به این قشر خدمت رسانی می کنند

فتح الله نوروزی افزود: سالمندی دوره کمال، پختگی، بردباری، خردمندی، شکیبائی و صلابت و بلندای زندگی هر انسان است، که با کوله‌باری از تجربه‌ می‌توان به گذشته، حال و آینده نگریست.

وی بیان داشت: طبق آمار سازمان جهانی بهداشت در سال‌های آینده جهان با جمعیت عظیمی از سالمندان روبرو خواهد شد. با توجه به اینکه عدم آمادگی برای مقابله با این وضعیت هزینه سنگینی را به جامعه تحمیل می‌نماید، ضروری است که مسئولان و دست اندرکاران با پیش بینی تمهیدات لازم به استقبال این شرایط بروند.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز ضمن تشکر از امام جمعه ؛ فرماندار و سایر روسای نهادها هفته سالمندان را به این گروه سنی تبریک  و بیان داشت: تمام تلاشهای ما باید طوری باشد که شعار هفته سالمندان فرصتهای برابر برای تمام سنین محقق شود .

ماریا خویش دوست افزود:در شهرستان دشتستان در حدود 23 هزار سالمند وجود دارد  که از این تعداد 21هزار و 500 نفر یکبار خدمت در سامانه سیب برای آنها ثبت شده است.

وی بیان داشت:در مناطق روستایی و برخی از مناطق شهری بهورزان و مراقبین سلامت با مراجعه به درب خانوار مراقبتهای بهداشتی و درمانی را به این گروه ارئه می دهند و امیدواریم که تا آخر سال ارائه خدمات به سالمندان به صد در صد برسد

خویش دوست ابراز داشت:شبکه بهداشت شهرستان دشتستان بصورت دوره ای از پزشکان متخصص جهت ارائه خدمات درمانی به سالمندان استفاده می کند و آزمایشهای تخصصی با توجه به بیماریهای سالمندان توسط آزمایشگاه این شبکه انجام می شود

رییس اداره بهزیستی دشتستان نیز در این بازدید اظهار داشت: آسایشگاه سالمندان شهرستان دشتستان ازسال 76 با ظرفیت 5 نفر شروع بکار نموده که هم اکنون این ظرفیت به 45 نفر رسیده است.

عبدالحمید انصاری با تشکر از  ریاست شبکه بهداشت و درمان دشتستان جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به سالمندان این آسایشگاه ابراز داشت: حضور ما مسئولین در این آسایشگاه  تلنگری است که دوره سالمندی را دریابیم و افرادی که سرمایه های کشور هستند نباید در این مکان باشند و با توجه به آموزه های دینی تکریم سالمندان را به فرزندانمان یاد بدهیم  

انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
بازدید.آسایشگاه.سالمندان     شهرستان.دشتستان     فرماندار.فتح     اله.نورزوزی     ماریا.خویشدوست     حمید.انصاری    

تاریخ بروز رسانی:   8 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >