معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان
برای کنترل بیماری هاری هر فردی باید در این زمینه احساس مسئولیت نماید

9 مهر 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان
برای کنترل بیماری هاری هر فردی باید در این زمینه احساس مسئولیت نماید

محمد حسین دریسی در گفتگوی با  روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان  شهرستان دشتستان اظهار کرد: با توجه به  شعار روز جهانی‌ هاری  تمام تلاشهای ما در حوزه بهداشت و درمان بر محوریت ریشه کنی این بیماری باشد و ارتقاء آگاهی  جامعه  شهری و روستایی بهترین راه مقابله با هاری می باشد.

اجرای برنامه های آموزشی در جهت بالا بردن سطح آگاهی مردم در زمینه خطرهای ناشی از گازگرفتن توسط حیوان  و اهمیت درمان پیشگیری به موقع درعدم بروز علائم هاری در انسان می تواند از اقدامات پیشگیرانه در این بیماری باشد.

دریسی با بیان اینکه  در سال گذشته 428 مورد حیوان گزیده در سطح شهرستان دشتستان اتفاق افتاده است ، اظهار داشت : نیمی از این حیوان گزیدگی ها  در مناطق  شهری و نیمی دیگر در مناطق روستایی ومزارع  رخ داده است که در شش ماهه نخست سال جاری ،212 مورد حیوان گزیدگی اتفاق افتاده است که همگی این افراد واکسینه وتحت پیگیری و مراقبت بوده اند. 

 

دریسی تصریح کرد: برای کنترل بیماری هاری هر فردی باید در این زمینه احساس مسئولیت نماید و انجام اقدامات  پیشگیرانه  می تواند در کنترل بیماری هاری موثر باشد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان توصیه کرد: افرادی که دچار حیوان گزیدگی میشوند ،در صورت هرگونه جراحت توسط هر پستانداری بلافاصله به نزدیک‌ترین  مرکز خدمات جامع سلامت مناطق خود مراجعه  نمایند  تا ضمن انجام واکسیناسیون و مراقبت ، آموزشهای لازم به آنها در مورد بیماری هاری داده شود.

وی خاطر نشان کرد: به‌منظور پیشگیری از ابتلا به هاری به‌طور 24 ساعته در هر شهرستان حداقل یک مرکز خدمات جامع سلامت و یا ستاد شبکه  مجهز به واکسن و سرم ضد هاری وجود دارد و خدمات لازم را به صورت رایگان به افراد ارایه می‌کند.

 

انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 


کلمات کلیدی:
کنترل.بیماری.هاری     معاون.بهداشتی     شبکه.بهداشت.دشتستان     واکسیناسیون    

تاریخ بروز رسانی:   9 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >