ایجاد شور و نشاط اجتماعی برای کودکان وظیفه آحاد جامعه است

13 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به نقش کودکان در ساختن آینده یک کشور ، ایجاد شور و نشاط اجتماعی کودکان یکی از ضروریات یک جامعه و وظیفه همگانی می باشد.

ماریا خویش دوست  با بیان اینکه  سال های ابتدای کودکی مهم ترین سال های حیات است و تجربیات این سال ها زیر بنای زندگي آینده هر انسانی خواهد بود، اظهار کرد : اگربه نیازها و حیطه های تکاملی کودکان در طی این دوران پاسخ مناسبی داده شود، آنها سالم تر بوده، از قدرت تفکر و تعقل بیشتری برخوردار می گردند و مهارتهای عاطفی و اجتماعی بهتری خواهند داشت.

خویش دوست  گفت: یک از عوامل موثر بر رشد و تکامل کودکان ، نشاط و شور زندگی در کودکان اشت  و كودكان شاد معمولا سالم و پر انرژي هستند و شادكامي به خودي خود انگيزه نيرومندي براي انجام كارهاست.

کارشناس برنامه سلامت کودکان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بررسی های متعدد مشخص نموده اند که بسیاری از مشکلات دوران بزرگسالی ریشه در دوران ابتدای کودکی دارند ومحیطی که کودک در آن زندگی کرده، رشد می نماید و می آموزد،  تاثیر بسیار زیادی بر تکامل ، خصوصا تکامل مغزی، وی دارد.

 االهام غلامی نژاد افزود:  تامین محیط هایی که برای تکامل دوران ابتدای کودکی مناسب باشد و بتواند شور و نشاط اجتماعی برای آنها ایجاد کند از عهده والدین ،به تنهایی، خارج است و لازم است که از جانب دولت ها، تشکلات مدنی و جامعه  نیز  حمایت هایی صورت پذیرد.

وی همچنین گفت: مهمترين مساله برای شور و نشاط در کودکان ، ايجاد فضاي شاد خانوادگي است كه لازمه آن آسايش و رفاه نسبي اعضاي خانواده است و هر خانواده  با هر وضعيت فرهنگي و اقتصادي مي تواندتفريحات مناسب را انتخاب برای ایجاد شور و نشاط در کودکان خود انتخاب کند. 

کارشناس برنامه سلامت کودکان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: شعار «آینده را باید ساخت» از سوی اعضای شورای سیاستگذاری این رویداد به‌عنوان شعار هفته ملی کودک انتخاب شده است تا امید به آینده‌ای روشن را برای کودکان ایران به عنوان نگاهی راهبردی مورد توجه دست‌اندرکاران این حوزه قرار دهد.

در طی  هفته ملی کودک در سال جاری از  روزهای 13 تا 19 مهر در شهرستان دشتستان  برنامه‌های مختلفی با  همکاری  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 


کلمات کلیدی:
هفته.ملی.کودک     شور.نشاط     شبکه.بهداشت.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   13 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >