با ارتقای سلامت روانی افراد میتوانیم جامعه ای بانشاط داشته باشیم

20 مهر 1398
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: هدف اصلی سلامت روان پیشگیری از وقوع ناراحتی ها وحفظ سلامت روانی به منظور ایجاد محیط های فردی واجتماعی سالم ومناسب ودرمان اختلا لات جزئی رفتاری که از وقوع بیماریهای شدید روانی پیشگیری کند .

فاطمه مددی افزود: آمار ابتلا به اختلالات روانپزشکی در کشور ما بالا ونگران کننده است که در حال حاضر برای بیماریهای جسمی ،ارجاع به پزشک متخصص امری عادی است اما در ارتباط با بیماران مبتلا به اختلالات روانی ، این ارجاع متا سفانه همراه با ترس از انگ زدن است که باعث می شود فرد با مراجعه متخصص وروانشناس خودداری کند .

مددی اظهار کرد: سلامت روان بحث بیمار وفرد سالم نیست، بلکه ارتقاءدادن یکسری از خدمات سلامت وپیشگیری از ابتلا به بیماریها واختلا لات روانی است.

 وی همچنین گفت:  سلامت انسان یک موضوع کیفی است وافراد جامعه علیرغم اینکه بیمار محسوب نمی شوند ولی باید از نظر سلامت در رفاه باشند بهمین جهت ارتقای سلامت افراد جامعه باید جزء سیاست های کلی کشور باشد.

فاطمه مددی تصریح کرد: برای داشتن جامعه ای بانشاط باید سلامت روان افراد جامعه را با تربیت نیروی انسانی کار آمد وخدمات مورد نیاز بیماران اعصاب ارتقاء دهیم.

وی اظهارکرد : سلامت اجتماعی از اساسی‌ترین معیارهای رفاه اجتماعی هر جامعه‌ای است و در ارتقای کیفیت زندگی هر جامعه‌ای مؤثر است و به‌نوعی بهزیستن و خوب نگریستن به زندگی و حیات جمعی را برای فرد فراهم می‌کند.

برای بهبود وضعیت بهداشت روانی جامعه بایستی افزایش نشاط اجتماعی، ارتقای عزت نفس افراد و سطح آگاهی مردم درخصوص اهمیت سلامت روان و نیز ارائه خدمات کافی و بیمه ای در این زمینه، بیش از پیش مورد تاکید قرار گیرد.

کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به مواردی که می تواند در ارتقاء سلامت روان افراد جامعه تاثیر گذار باشد و نشاط اجتماعی را به همراه داشته باشد اشاره نمود و گفت: احترام گذاشتن به شخصیت خود ودیگران  ، روبرو شدن ، با واقعیت اجتماعی وزندگی که این اصل از اصول مهم  سلامت روان محسوب می شود    ، دانستن وارزش دادن به نیازهای اولیه خود   ؛مقابله با مشکلات عاطفی  ؛ احساس امنیت ورضایت از زندگی به  داشتن داشتن جامعه ای پویا وبانشاط کمک می کند.

با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت ، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با استقرار7 روانشناس در مراکز خدمات جامع سلامت شهر برازجان ، خدمات مشاوره و مداخلات روانشناختی جهت همه رده های سنی ارائه می کنند و همچنین  با برگزاری کلاسهای فرزندپروری ؛ مهارتهای زندگی، نوجوان سالم من، پیشگیری از سوء مصرف مواد در مدارس و اماکن عمومی جهت دانش آموزان ، والدین و عمومی مردم برگزار می نمایند.

انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
سلامت.روان     کارشناس.ارشد.روان     نشاط.جامعه     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   20 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >