فعالیت بدنی تاثیرمستقیمی بر روی سلامت جسمی و روانی بانوان دارد

13 آبان 1398
کارشنارس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت :مشکلات جسمی و روانی زنان می تواند تاثیر مستقیمی بر سلامت همه اعضای خانواده داشته باشد و بانوان می توانند با فعالیت بدنی و تحرک، شادابی و آرامش را به سایر اعضای خانواده هدیه کنند.

فضه امیری در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: پیشرفت جامعه درگروه سلامت خانواده ها و سلامت خانواده ها وابسته به سلامت زنان است .

امیری بیان کرد : فعالیت بدنی اثراث مفیدی بر سلامت جسم ، گوارش ، دستگاه اسکلتی، عضلانی وسایر بخش های بدن دارد.

وی همچنین گفت: . فعالیت بدنی منظم و کافی باعث افزايش قدرت سيستم ايمني و كاهش بيماري و عوارض ناشي از آنها مي شود وبخصوص .باعث استحكام استخوانها شده و از پوكي استخوان به ويژه در زنان جلوگيري مي كند .

امیری تصریح کرد : انجام فعالیت بدن کافی ومنظم کافی موجب كاهش چربي های خون مضر و افزايش چربي خون مفيد می شود و  در نهایت، فعالیت بدنی منظم و کافی از ابتلا به سرطان سينه و رحم در زنان پيشگيري مي كند.

کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده ستاد دشتستان خاطر نشان کرد: تحقیقات نشان می دهد  با فعالیت بدنی منظم به صورت 15 دقیقه دویدن یا یک ساعت راه رفتن در طی روز، می تواند شانس مبتلا شدن به  افسردگی شدید را تا 26 درصد کاهش داد..

فضه امیری بیان کرد: داشتن برنامه ورزشی منظم می تواند از برگشت علایم افسردگی و اضطراب  در بیماران نیز جلوگیری کند و همچنین باعث  حواس پرتی در فرد افسرده می شود و شخص زمانی را به دور از افکار منفی می گذراند .

وی تصریح کرد : افرادی که فعالیت بدنی منظم دارند معمولا در تمام طول روز پرانرژی و  خواب بهتری دارند، حافظه آنها قوی تر است و نسبت به زندگی مثبت تر می اندیشند و همچنین  اعتماد به نفس بالاتری دارند و توان مقابله با چالش های زندگی در آنها بالا میرودو  می توانند سلامت سایر اعضای خانواده را تضمین کنند.

 

 

به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی و هفته پیشگیری از پوکی استخوان ،شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان  همایش پیاده روی با حضور بانوان ادارات مختلف شهرستان  ، ورزشکاران و سفیران سلامت محله در جاده سلامت شهر برازجان با صرف صبحانه سالم برگزار نمود.

انتهای پیام/ س.غ-3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
همایش.پیاده     روی.دشتستان     سلامت.بانوان.ایرانی     فعالیت.بدنی        

تاریخ بروز رسانی:   13 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱۱

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >