کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
آموزش های پیش از ازدواج می تواند سرلوحه زندگی مشترک برای جوانان باشد

19 آبان 1398
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: آموزش‌های پیش از ازدواج تحت عنوان تحکیم بنیان خانواده ، می تواند سرلوحه زندگی مشترک برای جوانان باشد

فاطمه مددی در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت : ازدواج یکی از مهمترین وسرنوشت  ساز ترین انتخاب هایی که هر فرد در طول زندگی با آن روبرو می شود  و این انتخاب ، مستلزم آگاهی ها وآموز شهایی است  که عدم توجه به آن ممکن است عوارض وخیمی را به همراه داشته باشد.

مددی بیان کرد: آموزش مهارتهای پیش از ازدواج با هدف گسترش راه کارهای ازدواج آسان وارتقای شاخص های یک ازدواج سالم وانتخاب همسر یکی از برنامه های آموزشی  مهم واحد سلامت روان می باشد که توسط کارشناسان این واحد از ابتدای سال تحصیلی به دانش آموزان متوسطه  دوم دختر و پسر ارائه می شود .

کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در این کارگاه های آموزشی ، مهارتهای پیش از ازدواج  در  راستای ارتقاء سلامت روان وافزایش آگاهی دختران در رابطه با مهارتهای زندگی قبل از ازدواج و همچنین  مباحث مختلف مرتبط با حوزه انتخاب همسر و ازدواج آموزش و به بحث گذاشته میشود.

وی خاطرنشان کرد : حضور جوانان در کلاسهای مشاوره ای پیش از از ادواج ،  و یادگیری مهارتهای ازدواج می تواند سر لوحه زندگی مشترک  آنان باشد .

مددی با اشاره به اینکه این کارگاه های آموزشی با توجه به افزایش روز افزون آمار طلاق در جامعه وپیشگیری از افزایش آن برگزار میشود ، افزود : در این کارگاه آموزشی مطالبی در مورد مهارتهای شناخت ، طریقه صحیح انتخاب همسر وشناسایی معیارهای ازدواج  ارائه میشود.

کارشناس سلامت روان  ستاد شبکه دشتستان تصریح کرد: اگر بخواهیم خانواده‌های فردا در مقابل آسیب‌ها مقاوم باشند و شاهد کاهش طلاق در کشور باشیم، باید روی نسل جوانمان کار کنیم و آموزش بهداشت بلوغ برای هر دو جنس امری واجب و ضروری به نظر می رسد و ارائه اطلاعات، لازمه ی زندگی سالم نوجوانان است.

انتهای خبر / س.غ /3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
مهارت.ازدواج     کارشناس.سلامت.روان     شهرستان.دشتستان     فاطمه.مددی    

تاریخ بروز رسانی:   19 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >