نجات جان جوان 16 ساله توسط تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم

25 آبان 1398
رییس تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم از عملیات موفقیت آمیز احیای جوان 16 ساله ای که دچار سانحه تصادف شده بود خبر داد.

دکتر سید رضا حسینی درگفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان  با اعلام این خبر افزود: ساعت ۵ عصر روز ۲۱ آبان ماه  جوان ۱۶ ساله( راکب موتور سیکلت) که در  اثر برخورد با خودرو سواری دچار سانحه شده بود، توسط آمبولانس اورژانس جاده ای  ۱۱۵  به مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم آورده شد.

دکتر حسینی  بیان داشت: در زمان رسیدن اورژانس ، سطح هوشیاری بیمار GSC  5، فشار خون  ۱۱ بر روی ۷  و ضربان قلب بیمار 100=HR بوده و  بیمار دارای شکستگی باز استخوان ران سمت چپ و نشانه های شکستی کف جمجمه  همراه با بریدگی های وسیع  پوست سر و صورت بود.

وی تصریح کرد : تلاش برای پایدار کردن علائم حیاتی بیمار و آماده کردن وی برای انتقال به بیمارستان شهرستان شروع شد و  با توجه به شکستگی حنجره ،شکستگی احتمالی مهره های گردنی  و خونریزی فعال حلق بیمار ، علیرغم ۳بار تلاش پزشک مرکز برای برقراری راه هوایی مناسب  ، اینتوبه کردن بیمار موفقیت آمیز نبود.

 پزشک مرکز جامع سلامت تنگ ارم خاطرنشان کرد:لازم به ذکر است از  داروی میدازولام برای آرام کردن بیمار که در جعبه اضطراری  موارد اورژانسی وجود داشت برای آرام کردن بیمار استفاده شد و با توجه به تاریک شدن هوا و منطقه کوهستانی بخش ارم  استفاده از  بالگرد هوایی در دسترس نبود.

وی تصریح کرد: در این شرایط پزشک مرکز تصمیم به انتقال بیمار با باز کردن راههای هوایی بیمار  همراه با اکسیژن صددرصد در طول مسیر و آمبو زدن مداوم در طول مسیر گرفته و بیمار با آمبولانس ۱۱۵ و همراهی پزشک به سمت بیمارستان شهرستان راهی شد.

 

دکتر حسینی ابراز داشت:پزشک دوم مرکز در طول مدت رفت و برگشت پزشک کشیک ، در مرکز خدماتی تنگ ارم به ویزیت بیماران پرداخت.

وی افزود: در مرکز تنگ ارم و طول مسیر اقدامات لازم برای احیای حجم عروقی بیمار که در اثر خونریزی و استفراغ های مکرر کم شده بود ، صورت گرفت (در مجموع 2/5 لیتر رینگر لاکتات و نرمال سالین ).پس از 50 دقیقه انجام مراقبت های اورژانس ، بیمار با علائم حیاتی پایدار به بیمارستان شهید گنجی برازجان  رسیده و با هماهنگی قبلی سریعا  توسط تیم درمان بیمارستان گنجی خدمات تخصصی لازم را دریافت نمود و با توجه پایین بودن سطح هوشیاری بیمار و صدمات وارد شده به بخش مراقبتهای ویژه منتقل گردید .

بر اساس گزارشهای رسیده از بیمارستان شهید گنجی برازجان ، سطح هوشیاری بیمار پایین می باشد و تمام مراقبتهای درمانی جهت پایدار شدن وضعیت عمومی بیمار در حال انجام شدن می باشد

انتهای خبر / س.غ /3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 


کلمات کلیدی:
تیم.سلامت     شهرستان.دشتستان     تنگ.ارم     دکتر.رضا.حسینی     جوان.تنگ     ارمی    
تصادف    

تاریخ بروز رسانی:   25 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >