رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
باخودمراقبتی و ارتقاءآگاهی از بیماریها پیشگیری کنیم

9 آذر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در مراسم افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش آموزی شهرستان دشتستان گفت: تربیت در مدرسه باید به ابعاد مختلف وجودي دانش آموزان توجه نماید و با اجرایی شدن طرح سفیر سلامت دانش آموزی امیدواریم به این امر مهم دست یابیم.

ماریا خویش دوست اظهار کرد: : با توجه به اینکه گروه های همسال بیشترین تاثیر را بر عملکرد در تمامی حیطه ها داشته و اطلاعات از این طریق  آسانتر انتقال می یابد ، بر همین اساس به منظور بهره گیری از این رویکرد جهت توانمند ساختن دانش آموزان به منظور توسعه ی رفتارهای مناسب و تغییر رفتارهای ناسالم ، سفیران سلامت دانش آموزی در قالب برنامه خود مراقبتی در مدارس آموزش های لازم را فرا می گیرند.

خویش دوست همچنین تصریح کرد : با تربیت دانش آموزان علاقمند و داوطلب در قالب طرح سفیرسلامت دانش اموز درتمامی پایه های تحصیلی ،می توانیم فرهنگ سبک زندگی سالم  را نهادینه و یک فرهنگ تبدیل کنیم و سفیران سلامت با فراگرفتن برنامه های خود مراقبتی در حیطه های مختلف سلامت جسمی ، روحی ، روان و اجتماعی توانمند می شوند و می توانند به عنوان الگوی مثبت در میان همسالان خود شناخته شوند و این آموزشها را به دیگران انتقال دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، سیروس فتحی گفت: شبکه های بهداشت و درمان در سطح استان با مشارکت ادارات آموزش و پرورش برنامه هایی در جهت سلامت و نشاط سفیران سلامت اجرا می کند و سفیران سلامت دانش آموز  به عنوان پیام آوران سلامت و تندرستی در میان همسالان و اعضای خانواده خود شناخته میشوند .

فتحی تصریح کرد: همه تلاشگرانی که در حوزه فرهنگی، علمی و تندرستی نظام آموزشی فعالیت می کنند یک هدف مشترک دارند و ان   با آموزش خود مراقبتی به دانش آموزان آنها را برای پذیرش مسئولیتها در آینده آماده میکنند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: امسال در طرح سفیران سلامت در استان بیش از سی و یک هزار دانش آموز مشمول این طرح شده اند و در شهرستان دشتستان ، چهار هزار و 600 دانش آموز ، در طرح سفیر سلامت در مدارس  فعالیت می کنند .

رییس اداره آموزش و پرورش شهر برازجان ، سید حسن لواسانی گفت : در این برنامه علاوه بر تهیه راهنماهای خودمراقبتی متناسب با هر مقطع تحصیلی، از هر ۱۰ دانش آموز یک نفر به عنوان سفیر سلامت دانش آموز به طور داوطلب انتخاب و تربیت می شود که در شهرستان دشتستان بیش از چهار هزار سفیر سلامت دانش آموزی جذب و تربیت شده است.

لواسانی اظهار کرد: محورهای آموزش سفیران سلامت دانش آموز در برگیرنده مواردی از جمله سبک زندگی سالم، سلامت روانی و عاطفی، تغذیه سالم، سلامت فردی، پیشگیری از استعمال دخانیات و سایر مواد مخدر، پیشگیری از بیماری های واگیر و غیرواگیر، سلامت زیست محیطی، اصول ایمنی و پیشگیری از آسیب ها است.

مراسم افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش اموزی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی  توسط  دانش آموزان مدرسه پسرانه جاوید کازرونی شهر برازجان در کانون امام خمینی شهر برازجان برگزار گردید.

 

انتهای خبر / س.غ /3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید                                                                           

 


کلمات کلیدی:
سفیران.سلامت     دانش     آموز.شهرستان.دشتستان     افتتاحیه     ماریا.خویش     دوست    
حسن.لواسانی     سیروس.فتحی    

تاریخ بروز رسانی:   10 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >