کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
تعهد زوجین نسبت به خانواده یکی از مهمترین موضوعات زندگی زناشویی است

11 آذر 1398
کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: همه زوجین باید مهارتهای لازم برای داشتن زندگی موفق و آرام رابیاموزند و یکی از راه های کسب مهارت شرکت در کلاس آموزشی و ارتقاء آگاهی آنها می باشد

امید کازرونیان ضمن بیان روش های کسب رضایت از زندگی زناشویی، اظهار کرد: همه انسان هادوست دارند از زندگی خود لذت ببرند ولی بعضی اوقات به دلیل نداشتن مهارت کافی از زندگی خود رضایت کمتری دارند که لازم است زوجین مسئولیت زندگی و رفتارهای خود را بپذیرند و درمورد نقش تاثیرگذار خود در حل تعارض های زناشویی اطلاع داشته باشند.

کازرونیان گفت: یکی از موضوعات مهم در زندگی، تعهد زوجین نسبت به خانواده است که این احساس تعهد زمینه انجام فعالیت های زیادی است.

وی همچنین اظهار کرد: اگر تعهد بین زوجین آسیب ببیند نظام خانواده دچار مشکل جدی می شود و زوجین همیشه باید نسبت به همدیگر متعهد باشند چون خوشبختی فرد در زمینه توجه و پاسخ به شزیک زندگی خود است

کارشناس سلامت روان ستاد شبکه شهرستان دشتستان تصریح کرد: زوجین باید بااحترام باهم برخورد کنند و به خانواده همدیگر نیز احترام بگذارند و اجازه ندهند کسی در زندگی آنان دخالت کند ودر هنگام نیاز از مشورت افرادی که توانایی کمک به آنان را داشته باشند بهره مند گردند.

وی گفت:  زوجین به روی زندگی خود تمرکز داشته باشند و از سرک کشیدن و دخالت در زندگی دیگران به شدت بپرهیزند و باید علایق و صلایق همسرخود رابداند و نسبت به آنها احساس مسئولیت داشته باشد.

 گاهی اوقات زوجین ممکن است در بعضی امور با هم اختلاف نظر داشته باشند که نباید در مورد آن درجلوی فرزندان بحث و مشاجره کنند و آن را وقتی بدون حضور فرزندان حل و فصل کنند و درصورت نیاز از مشاوران و افراد صاحب نظر کمک بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: محبت و صمیمت لازمه زندگی ست و زوجین با تمام وجود با محبت با همدیگر رفتارنمایند و نسبت به خطای همدیگر گذشت نمایند تا منزل آنان که محل رشد و تربیت فرزندان است از گرمای عشق و صمیمت مملو باشد تا احساس رضایت مندی داشته باشند و فرزندان نیز از زندگی لذت ببرند.

پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی ( صلی الله علیه و آله و سلم ) می فرمایند: هیچ بنایی در نزد خدا محبوبتر از ازدواج و خانه ای دوست داشتنی تر از خانه ای که با ازدواج شکل می گیرد، نیست.

کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: کلاسهای آموزشی کسب  مهارتهای زندگی زناشویی توسط کارشناسان سلامت روان به صورت مستمر در بخشهای مختلف شهرستان دشتستان برگزار میشود.

انتهای خبر / س.غ /3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید   

تاریخ بروز رسانی:   11 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >