عوامل ژنتیکی، استرس‌های مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز اختلالات روانی مؤثر است

24 آذر 1398
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: انسان به طور مستمر بحران ها و فشار های مختلفی را در زندگی تجربه می کند که باعث به هم ریختن تعادل جسمی و روانی او می شود و اغلب با عدم تعادل و اختلالات عاطفی و رفتاری همراه است .

امید کازرونیان افزود:  در بحران ها فرد به طور موقت دچار عوارض روانی شدید می شود و کوشش می کند و به هر نحو که شده مشکل بوجود آمده را از سر راه برداشته و تعادل خود را باز یابد.

کازرونیان اظهار داشت: اختلالات روانی با اضطراب، افسردگی، و یا احساسات دیگری مانند ناخشنودی و پریشانی که نسبت به شرایط زندگی یک فرد است، مشخص می شود ، آنچه مسلم است این است که عوامل ژنتیک، استرس‌های مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز آنها مؤثر است.

وی تصریح کرد:  بپزشکان شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت ، در زمینه شناسایی، تشخیص و درمان بیماران اعصاب و روان طبق پروتکل ها  باید آموزش ببینند و توانمند شوند و  شناخت و تجویز داروهای موثر و همچنین دوره درمان و آموزش بیمار و خانواده یکی از نکات مهم در درمان بیماران دچار اختلات روان می باشد.

کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان  گفت :  ایجـا د تفـاهم و اعتمــاد در درمــان، بررســی مراحلــی کــه بــه بحــران منجــر شــده، شــناخت واکنــشهای ناهنجــار . آمــوزش راههــای هنجــار ، تمرکزجلوگیری از پیشرفت علایم، آموزش مدد جو و شناخت موفقیتهای خطر ناک از تکنیک های لازم  برای مداخله در بحران می باشد و  به نقش پزشکان در شناخت آسیبهای روانی پس از بلایا پرداخت.

کارگاه اختلالات روانپزشکی با حضور پزشکان و کارشناسان سلامت روان شهرستانهای دشتستان، گناوه، دیلم ،دشتی و تنگستان در سالن آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان دشتستان به مدت دوروز توسط متخصص اعصاب و روان ، دکتر محمد بیگدلی و مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خانم فاطمه اکبری زاده  برگزار گردید.

 

انتهای پیام/ 3030/س.غ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


کلمات کلیدی:
سلامت.روان     اختلالات     .روانپزشکی     پزشکان     امید.کازرونیان     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   24 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >