طرح غریالگری بیماری ویروس کرونا در شهرستان دشتستان با همکاری سپاه آغاز شد

28 اسفند 1398
رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان از همکاری دویست نیروی بسیجی داوطلب سپاه در طرح غربالگری بیماری ویروس کرونا با مراکز بهداشتی درمانی و‌ خانه های بهداشت خبر داد..

 ماریا خویش دوست :هدف از غربالگری از طریق سامانه salamat.gov.ir را مراجعه نکردن  شهروندان به مراکز درمانی اعلام کرد و افزود: وزارت بهداشت از این طریق اقدام به تشخیص میزان سلامت افراد و شناسایی افراد مبتلا به بیماری کرونا می‌کند.

اخویش دوست تاکید کرد: بهترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال ویروس کرونا را بیرون نیامدن مردم از خانه است.

 افراد با ثبت مشخصات خود بدر این درگاه گفت: همه افراد می‌توانند روزانه وضعیت سلامتی خود را در این درگاه اینترنتی ثبت کنند در صورت داشتن علائم بیماری کرونا سریعا به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه نمایند.

 ‌ماریا خویس دوست توصیه کرد:  مردم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از انتقال این بیماری به نزدیکان خود پیشگیری نمایند.

رییس شبکه بهداشت ودرمان دشتستان تصریح کرد: هر بیمار سرماخورده باید رعایت بهداشت  را جدی بگیرد چون با شناسایی بموقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا  به درمان و‌کاهش مرگ و میر این بیماری کمک می نماید.

خویش دوست با بیان اینکه نیروهای داوطلب بسیجی در طرح غربالگری بیماری کرونا درکنار نیروهای بهداشتی قرار میگیرند و با فراگیری دوره های آموزشی توسط نیروهای بهداشتی با مراجعه به منازل ، خدمات مشاوره ای به خانوارها ارایه میکنند.

رییس شبکه بهداشت ودرمان دشتستان از تمامی بخشداران؛ دهیاران درتمامی نقاط شهرستان خواست با همکاری و مساعدت   به اجرایی شدن هر چه بهتراین طرح کمک نمایند، تا بتوانیم در روزهای  پایانی سال ۹۸  همه مردم شهرستان دشتستان غربالگری را انجام دهند

 

ماریا خویشدوست  به علایم شایع، تب، سرفه، لرز، تنگی نفس و درد بدن بعنوان نشانه‌های بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: این سامانه از طریق تلفن شماره ۴۰۳۰ با کسانیکه احتمال ابتلا به ویروس کرونا تماس خواهد گرفت و از مردم خواست با پاسخگویی به این شماره با کارکنان بهداشتی همکاری نمایند .

 

انتهای پیام/ س.غ / 3030

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید   

تاریخ بروز رسانی:   28 اسفند 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >