بیش از دوهزار مادر باردار در دشتستان غربالگری شده‌اند

12 خرداد 1399
رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان گفت: در مرحله دوم غربالگری نوبت دوم، دو هزار و 120 مادر باردار مورد پایش قرار گرفته‌اند.

ماریا خویش دوست گفت: این غربالگری از 23 فروردین تا نیمه اول اردیبهشت ماه توسط مراقبین سلامت انجام گرفته که در حدود 67 مادر باردار مشکوک به کرونا شناسایی و به مراکز 16 و24 ساعته ارجاع داه شده‌اند که از این تعداد 4 مادر باردار به عنوان بیمار مثبت شناسایی شدند.
وی تصریح کرد: پس از شناسایی باهماهنگی‌های که از قبل با مراکز دولتی انجام شده و جهت آگاهی از سلامت مادر باردار و جنین به پزشک متخصص عفونی، زنان و زایمان و سونوگرافی ارجاع داده شده و تمامی این خدمات در مراکز دولتی طبق دستورالعمل وزارت بهداشت به صورت رایگان ارائه می‌شود.
رییس شبکه بهداشت  و درمان دشتستان بیان کرد: کارشناس رابط پرخطر بیمارستان، مسئول تعیین مسیر انتقال و نظارت اجرایی بر اقدامات تشخیصی و بستری مادران مشکوک یا مبتلا معرفی شده توسط حوزه بهداشت است.
کارشناس مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مادران بارداری که به دلیل ترس از ابتلا به کرونا  جهت انجام مراقبت‌های بهداشتی به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت  مراجعه نکرده بودند در غربالگری مرحله دوم، توسط مراقبین سلامت و بهورزان شناسایی و پیگیری و ثبت سامانه سیب شده‌اند.
فضه امیری بیان کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون آموزش‌های لازم به صورت تلفنی و حضوری در خصوص خطرات زمان بارداری، تغذیه، مصرف مکمل‌ها و همچنین علایم کرونا به مادران باردار ارائه می‌‌شود.
امیری تصریح کرد: با توجه به اهمیت مراقبت‌های دوران بارداری، توصیه ستاد شهرستان بر این است که مادران باردار برای انجام مراقبت‌های خود به مراکز بهداشتی مراجعه و خدمات خود را از مراقبین سلامت و بهورزان دریافت کنند.
وی گفت:  طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، تعداد مراجعات مادران باردار از زمان شیوع کرونا برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی خود از 8 بار مراجعه در طول زمان بارداری به 4 بار مراجعه کاهش یافته است.
کارشناس مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مادران باردار در صورت بروز هر یک از علائم بیماری کووید -19 (تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات گوارشی ) و یا سابقه تماس نزدیک با مورد مشکوک یا قطعی بیماري کووید 19در  طی 14 روز قبل بایستی سریعا به یکی از مراکز خدمات جامع سلامت و یا پزشک خود مراجعه کنند.

انتهای پیام/س.غ- 3030
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
    غربالگری     ماریا.خویش‌دوست     فضه.امیری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   12 خرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >