رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان :
3500 ماموریت توسط اورژانس 115 شهرستان دشتستان صورت گرفته است

29 مهر 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از انجام سه هزار و 619 ماموریت در نیمه نخست سال جاری توسط ناوگان اورژانس 115 شهرستان خبر داد.

ماریا خویشدوست در نشست با نیروهای  فوریتهای پزشکی و اورژانس 115 شهرستان گفت: نیروهای اورژانس از زحمت کشان حوزه بهداشت و درمان هستند  که نمی توان خدمات آنها را در دوران کرونا نادیده گرفت و بعنوان خط مقدم درمان، تاثیر زیادی در پیشگیری از تشدید آسیب ها و بیماری ها داشته  و با انجام اقدامات حیاتی نقش بسزایی در کاهش مرگ و میر ایفا کرده اند.

خویش دوست افزود  : در ایام کرونا اورژانس ۱۱۵ همچون‌گذشته درکنار سایر وظایف و ماموریت های خود به بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا خدمت رسانی کرده اند، که درهمین راستا باتوجه به فشار مضاعف تعدادی از همکاران فوریت های پزشکی نیز به کویید۱۹ مبتلا شده اند ولی به ایثار و تلاش مضاعف همکاران مانع از کاهش خدمات اورژانس ۱۱۵ به بیماران و مصدومین گردیده اند.

وی بیان کرد:  با توجه به وظیفه ای که نیروهای اورژانس در قبال خدمت رسانی  به مردم دارند ، شاید رعایت تمام اصول ایمنی مانند رعایت فاصله اجتماعی امکان پذیر نباشد ولی این نیروهای پرتلاش ، آ گاهانه و بی منت وارد این میدان شده و با جان فشانی از ارائه هیچ خدمتی به همنوعان دریغ نکرده اند.

وی تصریح کرد : از زمان شیوع بیماری کرونا تا کنون ، 153 بیمارکرونایی توسط آمبولانسهای اورژانس 115 با رعایت تمام پروتکلهای بهداشتی  جهت بیمار و همراه به مراکز درمانی اعزام شده اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: نیروهای اورژانس به دلیل ارتباط تنگاتنگی که با مصدومین و بیماران در حین فعالیت و ماموریتها دارند، احتمال بیشتری وجود دارد که به بیماری کرونا مبتلا شوند و باید تمام موارد بهداشتی از قبیل پوشیدن گان، ماسک،شیلد،  ضدعفونی کردن آمبولانسها به صورت مکرر وحفظ فاصله اجتماعی تا حد امکان با بیمار را رعایت کرده و مورد توجه قرار دهند.

مسئول اورژانس ۱۱۵ دشتستان ،گفت: شهرستان دشتستان دارای ۱۰پایگاه اورژانس شهری و جاده ای و ۱۶ آمبولانس می باشد که با تمام امکانات مشغول به خدمت رسانی می باشند.

حمیدرضا شبانکاره افزود : از ابتدای شیوع کرونا اورژانس ۱۱۵ ، در کنار سایر همکاران بهداشت و درمان به بیماران مبتلا به کویید۱۹ خدمت رسانی کرده اند و همچنین در راستای ارتقا سطح آگاهی آموزش به عموم مردم و پرسنل اداره جات در مورد کرونا و کمک‌های اولیه صورت گرفته است

گفتنی است ، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همراهی ، مسئول حراست،  مسئول اورژانس ۱۱۵ دشتستان ، کارشناسان نظارت بر درمان ستاد شبکه بهداشت و درمان  ازپایگاه  های اورژانس 115  قلعه سفید ، بوشکان ، تنگ ارم و کلمه بازدید و ضمن بررسی مشکلات و مطالبات نیروهای اورژانس ، از انها با اهدای لوح یادبود تقدیر و تشکر بعمل آورد.

 

 انتهای پیام/ س.غ- 3030

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

 


کلمات کلیدی:
اورژانس.115     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویشدوست     تقدیر     شبکه.بهداشت.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   6 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >