25 کیلوگرم محصول آرایش و بهداشتی غیر قابل مصرف در مراکزعرضه شهر آبپخش جمع آوری و امحاء گردید

7 آبان 1399
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در درگشت مشترکی که با حضور نمایندگانی از واحد نظارت بر مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتستان و اتاق اصناف انجام گرفت،25 کیلوگرم محصول آرایش و بهداشتی غیر قابل مصرف جمع آوری و امحاء گردید .

کارشناس نظارت برمحصولات آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: یکی از مهمترین روشهایی که می تواند در کنترل و کاهش قاچاق کالاها ی آرایشی و بهداشتی در کشور و جلوگیری از عرضه کالاهای تقلبی و جعلی به مردم در سطح عرضه کمک کند، نصب برچسب اصالت و سلامت بر روی کالاهای آرایشی بهداشتی و استفاده از سامانۀ جامع طرح شناسنامه دار نمودن کالا های آرایشی وبهداشتی می باشد.

زهرا رجایی افزود: درسامانۀ جامع طرح شناسنامه دار نمودن کالا های آرایشی وبهداشتی با بکارگیری توانمندی های عرصه فناوری اطلاعات توانسته گام موثری در ارتقاء سلامت جامعه بردارد.

 رجایی تصریح کرد: این برچسب ها صرفا یک هولوگرام تبلیغی نیست و اینها بدون استعلام هیچ ارزشی ندارند، بلکه کد نوشته شده روی برچسب و در صورت تایید استعلام محصول را مورد استفاده قرار مي‌دهد.

بهترین راه شناسایی محصولات اصل از تقلبی سامانه مدیریت و نظارت بر محصولات سلامت سازمان غذا و دارو است.

زهرا رجایی با اشاره به بهترین راه شناسایی محصول تقلبی از اصل گفت: در صورت بروز مشکلات ناشی از استفاده محصولات وارداتی آرایشی و بهداشتی امکان پیگیری و رسیدگی موضوع بدلیل وجود مستندات و مدارک مربوط به کالای مورد نظر در سازمان غذا و دارو میسر خواهد بود.

این گشت به منظور کنترل و پایش لوازم آرایشی و بهداشتی ، حفظ سلامت مصرف کننده ،جلوگیری از عرضه محصولات غیر مجازو همچنین پیشگیری از قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی  در شهر آبپخش شهرستان دشتستان انجام گرفته است.

گفتنی است طی این بازرسیها، از 7 مرکزعرضه محصولات آرایشی و بهداشتی بازدید بعمل آمد ،که این مراکز از لحاظ شرایط نگهداری محصولات ، سلامت محصولات و برچسب اصالت و تاریخ تولید و انقضاء آنها مورد بازرسی قرار گرفتند  و در این بازرسی های انجام گرفته، تعداد 6 قلم معادل 25 کیلوگرم  محصول غیر قابل مصرف جمع آوری و امحاء گردید .

این گشتهای مشترک، طبق برنامه زمان بندی شده و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  ، و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان دشتستان در حال حاضر بصورت ماهیانه توسط بازرسان ادارات مربوطه  انجام میگیرد.

انتهای پیام/س.غ/3030

 


کلمات کلیدی:
گشت.مشترک     محصولات.آرایشی.بهداشتی     شهرستان.دشتستان     شهر.آبچخش     زهرا.رجایی        

تاریخ بروز رسانی:   7 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >